| RAY a întrebat:

Cum naiba reușesc sa simt ceva doar prin a comunica virtual cu o fata? Fără atracție fizica poate exista iubire? Tocmai de asta o pun la stiinta,conform evoluției nu ar avea sens caracterul nu se transmite mai departe decât genele = aspectul fizic, inteligenta

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără atracție fizica poate exista iubire?
Iubire sexuală, nu, căci aceasta este fizică.
În res, t emiți o frază fără sens.

| Mosotti a răspuns:

Se transmite mai departe si caracterul, cum nu? Daca ai sa verifici cam 90 % din copii, mostenesc caracterul parintelui de sex opus inca de mici, nu conteaza educatia, scheletul de baza e ala mostenit si se observa f repede, o sa auzi "e a dracu ca tacsu`, sau e al dracu sau incapatinat ca ma-sa".

Nu exista iubire din aia nebuneasca fara fizic la tinerete, insa poate exista iubire matura, sa ti la un om pur si simplu pentru cum se comporta, cum comunica, cum va petreceti anumite pasiuni, discutii in comun, adica iubirea aia de dupa 45 ani.
Adica asa cum tii la o ruda, la un parinte, la un prieten bun, si asta e tot iubire de fapt.

| relian a răspuns:

Comunici virtual,asa si? Care este diferenta intre a comunica virtual si a comunica F&F? Iti zic eu,nici o diferenta,e tot comunicare,ba dimpotriva comunicand online, sau la telefon, esti mai relaxat, nu te mai inhibi etc ca atunci cand esti fata in fata, deci ce vei simti atunci cand comunici cu o femeie fata in fata, la fel vei simti si daca comunici la telefon sau mai stiu eu internet etc.
Nu vad ce nu are sens pentru tine.Comform evolutiei laughing fugi de aici omule cu texte de astea,ce legatura are evolutia cu prefectura nu vad.
Caracterul nu se transmite mai departe,despre ce caracter vorbesti? Ai spus daca simti ceva cand comunici cu cineva altfel decat fata in fata, o dai dupa pe caractere,nu vad legatura.
Tu cand vorbesti cu cineva,cuvintele,gandurile si mai stiu eu ce chestii fac ca in capul tau sau in organism sa se secrete anumite chimicale,aia e tot,n-are a face aici genetica,contactul fizic sau alte povesti.
Dragostea asta este,nu este contact fizic,este comunicare, vizualizare, deci nimic fizic, nu trebuie sa atingi pe nimeni, atingi cu vorba si aia e iubirea ce intrebi.
E bun, sper ca acu esti lamurit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal cred că iubirea poate apărea si
virtual, va fi lipsită de roadele celei reale, însă asta-i alta poveste. Iubirea virtuala e benefică celor neîmpliniți real care nu pot, sau nu vor să distingă diferența dintre realitate si imaginația.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că ești om? Cum adică altcumva?
Genele includ tot, nu numai aspectul fizic și inteligența, să-ți iei o fata care numai arata bine dar nu are un caracter pe placul tau, este exact ca și cum ai avea o mașină scumpă dar când o pornești scoate fum din ealaughing
Numai caracterul se transmite mai departe, genele se pierd de la o generație la alta.
Aia e pura atracție despre ce vorbești tu nu tine de tine, de gene sau altceva, genele se schimbă de la o generație la alta, fiecare considera ceva mult mai frumos decât considera altcineva, mai demult se preferau femeile mai plinuțe, acum societatea le împinge să slăbească, dar inca mai sunt unii care le prefera si așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești NeFe.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Poftim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă ți se pune pata pe o nevăzută ești NeFe. Ce nu ți-e clar?