| DamnedShadow a întrebat:

Cum pot sa retin mai bine reactiile din chimia organica? Ma tot chinui sa inteleg pentru ca vreau sa imi acopar anumite goluri fara sa invat mecanic si simt ca innebunesc deja laughing. In ce consta regula Markovnikov, Zaitev, etc? Daca se poate, explicat cap-coada mai pe babeste, fara copy-paste de pe internet. Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Nu intelegeti pentru ca la scoala totul e facut fara gandire, daca esti curios si isi place vei si intelege chimia nu-i toceala http://ro.wikipedia.org/wiki/Regula_Markovnikov