| RAY a întrebat:

Cum priviti moartea?

33 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

De sus.

| WR104 a răspuns:

Ca un capat de drum, un nou inceput, finalul unei povesti.

| 4b a răspuns:

Cu lacrimi in ochi, insa de fericire, ca scapai de saracia asta de viata...

| maiAm8conturi a răspuns:

Cu ochi de stapan, daca ma intelegi ce vreau sa... spun, fac, scriu.

| pyma a răspuns:

A cui?

| EvangelineDS a răspuns:

In ochi spunand:
-not this time baby, not this time...

| NoShit a răspuns:

Cu indiferenţă. Doar să fie rapidă.

| RAY explică (pentru NoShit):

De ce?

| NoShit a răspuns (pentru RAY):

Pentru că am ales să nu-mi mai pun întrebări legate de moarte. Se va întâmpla oricum, dar sper să nu fie vreo boală care mă va anunţa ca mai am de trăit n zile, căci decât să mor stresată cu un ceas al morţii legat de mână, mai bine apelez la o metodă eficientă şi rapidă şi scap de griji.

| thegatekeeper a răspuns:

Doar ca pe sfarsitul existentei, incetarea tuturor functiilor corpului, fara a mai exista ceva dincolo de aceasta. Nu cred in viata de dupa moarte, Rai si Iad, reincarnare sau alte concepte de genul acesta.

| RAY explică (pentru thegatekeeper):

Cum e cand sti ca niciodata nu vei exista?

| thegatekeeper a răspuns (pentru RAY):

E putin dezamagitor cand ma gandesc ca nu mai exista nimic dupa moarte, si deci, implicit, nici eu, insa prefer sa fiu realista si sa accept adevarul, decat sa ma amagesc cu iluzii cum ar fi "viata vesnica" si asa mai departe. Dar nu prea imi pasa, avand in vedere ca inca exist si oricum, niciodata nu mi-am dorit sa traiesc foarte mult (probabil ca asa se va si intampla).

| Azre a răspuns:

Ca pe socru...
PS: Nu vreau să îl cunoști...

| Dariusuu a răspuns:

Evit sa dau raspunsuri kilometrice, moartea o privesc ca pe un Logg Off.

| WhatheWow a răspuns:

Cu zimbetul pe buze!

| RAY explică (pentru WhatheWow):

Cum e cand sti ca niciodata nu vei exista?

| WhatheWow a răspuns (pentru RAY):

O mare usurare!

| RAY explică (pentru WhatheWow):

Esti ateu nu?

| WhatheWow a răspuns (pentru RAY):

Da, sint ateu. Singurul lucru care ar putea fi dincolo de moarte e ultimul gind pe care il ai in fata mortii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru normal.Ce sa faci? Dumnezeu(cocalaru ala laughing ) e tare smecher si ne ia viata cand are el chef.:X

| Gogu06 a răspuns:

Nu pot sa o privesc, pentru ca deocamdata nu o vad.

| akka4 a răspuns:

Sincer sa fiu inca nu o privesc si parerea mea este ca orice om isi doreste ce-l mai mult sa traiasca. Dar cand va veni vremea, nu imi pare rau de nimichee hee caput si gatawinking

| TooNight a răspuns:

Interesanta.Un proces foarte complex prin care-ti iese sufletul din corp, nu simti nimic, doar ca zbori, spre rai, sau spre iad.

| ovidiu8msn a răspuns:

Ca un,, Windows is shutting down'' varianta omeneasca.

| Alikke a răspuns:

Moartea este un lucru natural. Nimic de care sa te sperii.
Este doar o a doua eterna viata. Un nou inceput.

Primul simptom al mortii este nasterea. - Stanislaw Jerzy Lec

Mortii sunt mai multi decat vii. Si numarul lor creste. Vii sunt rari. - Eugen Ionescu

Moartea nu ne dezvaluie scopul pentru care am vietuit. Chiar si cel mai infocat ateu isi inchipuie ca in clipa mortii va vedea cu adevarat daca exista sau nu Dumnezeu. - Anne Rice

Moartea este un fenomen simplu in natura. Dar oamenii il fac inspaimantator. - Marin Preda

Noi murim in fiecare zi, caci in fiecare zi (ni) se ia o parte a vietii; chiar cand crestem, viata descreste. - Seneca

| FaraSperantaSEN a răspuns:

O privesc din spate... daca o privesc din fata poate vrea sa se "indragosteasca" de mine

| andrey663 a răspuns:

Nu stiu de ce, dar cand am vazut intrebarea mi-a venit in cap urmatorul raspuns."Un om cand moare isi vede toata viata in fata ochilor si apoi isi da duhul"

| Alejandra4785 a răspuns:

Rau

| thebeggar a răspuns:

Cu ochii inchisi, mentalizand faptul ca orice entitate ce are un inceput, are un sfarsit.

| BBEgirl a răspuns:

Ca pe un lucru natural in viata unui om. Nu trebuie asteptata, dar nici nu trebuie sa ne alarmam sau sa cautam tot timpul solutii pentru ocolirea ei. Cand vrea Dumnezeu ne-o va trimite intr-o vizita.

| SomeRandomDude a răspuns:

Eu privesc moartea cu ochi mari sticlosi.Si ii zic :Ai gresit persoanahappy

| roxystomp a răspuns:

Ca pe un lucru normal. De fapt singurul lucru sigur in viata noastra este acela ca la un moment dat vom muri!

Întrebări similare