| RAY a întrebat:

Cum priviti moartea? Întrebarea e pentru cei care nu cred intr-un creator

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Te referi la sinucidere sau moarte naturală? Pentru prima ai nevoie de curaj. Și când ajungi la extrema asta, nici în Creator nu mai crezi, nu mai există nimic, ești gol pe interior. Însă ai nevoie de curaj și să trăiești. Între timp, mai plătești niște facturi.Nu ar fi plăcut să lași datorii în urma ta.
P.S. Dacă nu faci haz de necaz, o iei razna.

| ShaOfHatred a răspuns:

Viața asta-i doar o trecere spre înțelegere

| Theo94 a răspuns:

Ca si cum ai scoate un computer, tv, etc. din priza si inceteaza sa mai functioneze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o privesc prin ochelari 3D

| Sportacus123 a răspuns:

Eu cred în Dumnezeu, dar mi-e frică de ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sportacus123):

Dacă crezi în Dumnezeu, de ce sa îți fie frica de moarte? Nu ai nădejdea ca vei ajunge în rai?