| anonim_4396 a întrebat:

Cum s-a format Pamantul luandu-ne dupa stiinta?

10 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=-x8-KMR0nx8
Ti-as oferi mai multe link-uri utube cu documentare dar e criminala conexiunea mea la net. Nu mi se-ncarca paginile si pe utube, o isterie de puturosenie. Rasfoie pe utube si vei vedea de ce stiinta e asa fascinanta pentru. unii. Bafta;)

| bozo a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Earth#Hadean_and_Archaean
Ai aici intreaga istorie a pamantului. Fara presupuneri.

Daca nu intelegi engleza ai o varianta mult simplicata aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pamant#Istoria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Confomr stiintei..., prin marea explozie big-bang, insa cu adevarat..., nimeni nu stie.tot ceea ce facem este sa presupunem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am habar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dintr-o bucata dintr-o planeta sau o explozie dintr-o planeta si asa s-a format pamantul. O zi buma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi o sa murim cu toti in 2012

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Big bang

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, habar nu am

| Foca_4528 a răspuns:

Printrun mare BUM explozia Big-Bang