| johnye1 a întrebat:

Cum s-a format pamantul cine raspunde primul panglica

7 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Limba asta romana ne omoara pe toti
invata mai intai sa scrii si apoi sa pui intrebari stupide
ok?
si nu iti mai raspunde singur
P.S. : daca nu ai ce face pune mana si invata sa scrii
si mai vorbim apoi
uite ce ai scris tu si ce trebuia de fapt sa scrii:
1.Printro expozi bin-bag care a facut universu si corpurile ceresti
2.Sa format printr-o expozie
3.Cum s-a format
4.Cum s-a format cete continete erau cate oceane...etc
1.printr-o explozie bin-bag care a facut universul si corpurile cerestii.
2.cum s a format?/? (ca la sfarsitul unei intrebari se pune semnul intrebari "?" )
3.s a format printr o explozie
4.cum s au format cetele continentale care erau cat oceanele?

poate asa ai vrut sa scrii
alta data cand mai pui intrebari sau dai raspunsuri (daca dai bineinteles) i a un dictionar de limba romana langa tine si te consulti cu el rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor)

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Adevarul supara si doare dar cel mai mult doare prostia laughinglaughingrolling on the floor

| REDSQ a răspuns:

Planeta pamant s-a format prin acumularea de praf cosmic in jurul unui centru gravitational. La inceput materia stelara era reprezentata de praful cosmic si radiatiile din Cosmos. Aceasta materie s-a "organizat" in formatiuni in jurul unor nuclee care atrageau praful cosmic. Procedeul se poate asemana cu rostogolirea unui bulgaras de zapada care creste pe masura ce se roteste, el atragand zapada dimprejur. Praful cosmic astfel "adunat" s-a rotit timp de milioane/miliarde de ani si au luat nastere stelele, planetele si gaurile negre. Planeta noastra este rezultatul gravitatiei, al fortelor centrifuga si centripeta, al fortei electromagnetica. Acestea confera Terrei aspectul, forma sa sferica, miscarea de rotatie (in jurul propriei axe) si revolutie (in jurul soarelui).

| johnye2 a răspuns:

Printro expozi bin-bag care a facut universu si corpurile ceresti

| johnye2 a răspuns:

S-a format printr-o expozie

| johnye1 explică:

Cum sa format

| johnye1 explică:

Cum s-a format cete continete erau cate oceane...etc