| johnye2 a întrebat:

Cum s-a format pamantul?

Răspuns Câştigător
| AnnaMariaaa a răspuns:

Printr-o explozie numina Bing Banghappy

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Pamantul s-a format din materia norului gazos al Nebuloasei Solare, alaturi de Soare si de celelalte planete ale sistemului solar acum 4, 5 miliarde de ani. Pamantul a fost initial sub forma lichida, iar stratul exterior avea sa se raceasca dand nastere scoartei terestre.
Sursa : http://www.descopera.org/pamantul-inainte-de-homo-sapiens/

| mgtow a răspuns:

Nimeni nu stie cum s-a format pamantul asa ne intrebam cum sau format si restul planetelor deci asa dintrodata pamantul si omul nu s-a format singur dumnezeu a creat totul ce noi stim univers si planete extraterestrii chiar daca savantii zic teoriile lor se bazeaza pe calcule in fine nu ma bag in treaba lor dar unicul lucru cineva a creat tot si acel e dumnezeuwinking

| cornel a răspuns:

Din doua planete.

| andreylarentiu a răspuns:

Si-au traso soare si luna si peste 9 luni am aparut pamantu...la naiba

| YoAnNa a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/P%C4%83m%C3%A2nt

Aici poti gasi tot ce te intereseaza;)

| sabinutza_9332 a răspuns:

Nu stii chestia cu Bing-Bang?
A fost o implozie a unei panete care a distrus tot universul, sinucati incinse de materie sau atras formand planete...In milioane de ani ele s-au racit si au devenit planetele de azi
asa ne-a zis invatatoarea in clasa a 3-a, dar nu stiu sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am!rolling on the floor