| Nătărău a întrebat:

Cum se numesc oamenii aceia care își fac modificări extreme ale corpului (își taie membrele, organele) și care vor să se debaraseze complet de fizic sau vor ca fizicul lor să ajungă de dimensiuni cît mai mici?

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

Sindromul se numeste B.I.I.D

Ai mai multe detalii aici : https://en.m.wikipedia.org/wiki/Body_integrity_dysphoria

13 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nebuni

| Nilsson a răspuns:

Natarai

| Nătărău explică (pentru Nilsson):

Ți-am evaluat răspunsul ca nefolositor și eronat. Bine? În curînd se prea poate să te și ignor din buton.

| Nilsson a răspuns (pentru Nătărău):

N-ai deloc simtul umorului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nebuni, handicapați, retardați, pentru mine aia sunt.

| Nătărău explică:

În cazul ascuțirii dinților eu zic că e foarte logică mișcarea aia. Nu o să se mai rupă aiurea, nu o să mai trebuiască să dau cu scobitoarea după fiecare masă și să-i rup.,.,. Ca în cazul scoaterii măselelor de minte de dinainte să se dezvolte strîmb sau să se încrusteze în osul maxilarului sau să împingă celelalte măsele cu tot cu dinți.

| Nătărău explică:

Cei ce supun copiii la metzitzah b'peh suferă de aceeași boală? Or așa e tradiția lor și au tot dreptul să continue?

| SomethingFunni a răspuns:

Deranj corporal dismorfic

Cu alte cuvinte, nebuni.

| Nătărău explică (pentru SomethingFunni):

Să zicem că vreau să-mi ascut dinții. Înseamnă că sufăr de boala aia?

| SomethingFunni a răspuns (pentru Nătărău):

Nu neaparat, o persoana are anumite preferinte in functie de personalitate, daca o persoana ii place foarte mult ciocolata atunci nu il poti numi instabil.

Dar daca ciocolata ar deveni brusc otravitoare si unii continua sa consume ciocolata si nu se pot abtine in ciuda efectului negativ, atunci inseamna ca sufera o obsesie psihologica si trebuie pusi sub un regim chimic-terapeutic

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Nătărău):

Suferi de lipsa de ocupatie. Astia cu extreme body modifications nu sufera neaparat de o boala anume. Mai degraba i-as declara bolnavi pe debilii aia care poarta pantaloni cu turul la genunchi si mulati pe glezne. https://en.wikipedia.org/wiki/Body_modification

| BeaTMaN696 a răspuns:

Pe scurt handicapati