| AvalohAlyn a întrebat:

Cum v-ati ales voi "drumul in viata"? Sunteti multumit de drumul ales? A fost greu sa alegeti? Cum v-ati hotarat sa luati decizia luata? Ma refer la profesie,la ocupatie, la ceea ce faceti din pasiune.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa identificam punctele forte, abilitatile native si pasiunile si in functie de acestea sa ne alegem ce dorim sa facem.

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Alegand eu exist.

| Wøodenpints a răspuns:

De ce să-mi aleg un singur drum când pot să merg pe mai multe?

| WhatheWow a răspuns:

"Alege-ți o meserie pentru care ai pasiune și n-o să mai fii nevoit să muncești niciodată!"

| Delicacy a răspuns:

Ca să fiu sinceră, mi l-am ales mai mult dintr-o greşeală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cerut indicatii unei agente de circulatie...
Acu' is cu rotile in sus pe marginea drumului...
Nu exista pentru toti acelasi drum, altii merg pe rute ocolitoare, dar cei mai multi cauta scurtaturi unde se pot rataci.
Pana la urma, nu stiu daca e greu sa alegi, sau sa te detasezi de indicatiile altora.

| mara11654 a răspuns:

Buna,pai cum ai zis chiar tu, iti alegi ocupatia/meseria/profesia in functie de ce iti place lucrand cu pasiune.happy