| anonim_4396 a întrebat:

Cum va imaginati lumea de dincolo?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiu daca exista afterlife, dar personal imi traiesc viata ca si cum nu ar exista

| LoveSleep a răspuns:

Iadul e sigur plin de postările tale.

| Superior a răspuns:

Eu mi-l imaginez asa :
Fiecare suflet va putea sa-si creeze propria dimensiune in care va trai si va face ceea ce ii placea in viata precedenta, de exemplu o bunica care a murit isi creeaza o lume identica cu casa in care a trait si continua gradinaritul. De asemenea alte suflete pot veni in vizita in dimensiunea ta. De asemenea acolo poti sa-ti vezi persoanele dragi care au decedat.

| drutzix a răspuns:

Rai: Fara TPU
Iad: Doar TPU
laughing
Glumesc, mi-o imaginez ca nimic, acelasi sentiment pe care l-am avut si inainte sa ma nasc.

| RAY a răspuns (pentru drutzix):

Ne vedem in iad man

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred că există

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi o imaginez.

| nda a răspuns:

Diferita de asta.

| Alfred0703 a răspuns:

Nu exista.

| BIoody a răspuns:

Purgatoriul (locuinta mortilor, dupa ce mori) hm, un fel de lume a mortilor celor care dorm, o lumea incolora, intunecata, gen hueco mundo, shinigami world etc
Judecata e interesanta
Iadul e groaznic
Raiul e bun

| Nevroza a răspuns:

Ca un somn doar ca nu te mai trezesti. Probabil lumea de dincolo e un vis. Depinde ce visezi.

Răspuns utilizator avertizat
| NikFlorian a răspuns:

Super intrebare!
Fii atenta!
Dupa ce mori, o gramada de ingeri si diavoli vin la sicriu sa iti ia sufletul, Satana iti arata faptele rele si ingerii inceraca sa te apere cu faptele tale bune, apoi vine ingerul de la botez care este numit si ingerul pazitor, el izgoneste dracii si iti arata toate episoadele vietii tale si iti va zice :' Mai stii cand ai facut asta si asata?". In a treia zi ingerul te poarta pe un drum catre Dumnezeu, ai ajuns la Dumnezeu i te inchini si mergi mai departe cu ingerul pazitor(sufletul tau va purta frica dar ingerul iti va zice: ' Nu te inspaimanta frate suflete") o sa ti se adreseze cu frate deoarece sufletul ii asemena ingerilor doar ca fara aripi si sufletul nu are gen masculin sau feminin.
Prima data ai sa mergi Rai timp de 6 zile si dupa mergi in Iad timp de 34 de zile si astfel se implinesc 40 de zile de la moarte, apoi vei merge iarasi in fata lui Dumnezeu sa te inchini si vei avea parte de judecata particulara care nu este definitiva, deoarece pe pamant preotii si rudeniile tale fac rugaciuni pentru sufletul tau.
Iar abia la judecata de obste se va despartii cei rai de cei buni.

| Valentina400 a răspuns:

Eu nici nu ma gandesc la "lumea de dincolo", ma gandesc doar cum va arata viitorul meu in aceasta lume, si incerc sa-mi traiesc viata la maxim!