| cristina45crisss a întrebat:

Cum va imaginati voi lumea fara legi? Dau funda

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

La fel ca acum. Daca cineva vrea sa incalce legea in momentul asta, cand exista, ii opreste cineva? Nu.De ce ar face ceva iesit din comun cei care nu fac acum? N-ar face.
Cred ca ar fi mai bine. Daca cuiva i se trezeste sa ii faca rau lu' x ceilalti n-ar mai trebui sa apeleze la o institutie inutila numita politie.Ar face ce vor ei sa faca si cred c-ar fi mai eficient.
Ai vazut tu cumva o persoana care vrea sa se drogheze/sa ucida pe cienva/sa bata/sa fure dar care a fost oprit de lege? Nu. Drogatii se drogheaza, infractorii ucid/fura/bat si asa mai departe.

| doctorandus a răspuns:

Liberia si Somalia erau la un moment dat in situatia asta, poate ca inca mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haos total.

| InnocentLoovee a răspuns:

Toti oamenii ar face ce vor, ar fi un haos total din punctul meu de vedere.

| Awwwww a răspuns:

Ar fi un haos total.

| яαzναη a răspuns:

Un dezastru masiv,pentru ca lumea fara legi nu exista,toti oamenii s-ar impusca intre ei, ar goli magazinele, peste juma de an, un an maxim lumea nu ar mai exista, de aia exista legile.

| GabrielVoicu a răspuns:

Dezastru. Crime, violuri, furturi peste tot

| Dorobantu_Fcsb_Alex_1999 a răspuns:

Aaaa.Fara reguli ar fi un haos total!