| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se par preotii?

Sunteti pro sau contra religie?

Credeti ca se va construi o biserica satanista? Daca se va construi ve'ti merge?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Cum vi se par preotii?"- 80% sunt prefacuti si probabil nici nu cred in dumnezo, fac slujbe sa adune banii de la oameni.
"Sunteti pro sau contra religie?" - Fara religie nu ar fi lumea asa inculta si oarba, si probabil am evolua mai repede in tehnologie.
"Credeti ca se va construi o biserica satanista? Daca se va construi ve'ti merge?" - Sunt multe deja, si mai bine merg acolo decat la una de pocaiti.

19 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mie,preotii mi se pare foarte profiteroli.

| Shammal a răspuns:

Eu sunt cel ce sunt; nici pro nici contra, religia are rolul ei si preotii de altfel, dar cred ca va disparea pentru ca nu vom mai avea nevoie de ea cunoscad ca eu sunt parte din dumnezeu

| Bezea a răspuns:

Nu imi plac preotii si chiar ma gandam ca impreuna cu 2 veri sa punem numarul la masina 666 Iad si sa o parcam in fata la biserica sa le vedem reactia.
Cum am tot zis religia(crestinism, islamism etc.) nu a adus nimic bun si nu o sa aduca, iar in timp o sa dispara ca toate cele care au fost pana acum spre bucuria mea.
Nu in caz ca o sa fie o biserica satanista cred ca o sa pun numarul 777 Rai(sau ce numar se gaseste) si o sa parchez masina in fata; asta dupa ce angajez 20-30 bodyguarzi sa nu o gasesc fara roti, zgariata si cu o pentagrama pe capota dupa invocarea nereusita a lui belzebub.

| Libelle a răspuns:

-unele lucruri sunt exagerate

Biserica satanista exista, in San Francisco parca.
La noi? nicio sansa.

| enverhoxha a răspuns:

! zelur nataS

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Sexicika absolut.as fi acolo la prima ora a diminetii

| Nolkyz a răspuns:

Pot sa zic ca sunt intre... dar mai mult spre contra. a nu se intelege gresit, sunt credincioasa dar nu sunt de acord cu modul cum religiile, in special crestina, incearca sa iti bage pe gat anumite chestii, mi se pare ca te indoctrineaza. nu sunt de acord cu asta. sunt de parere ca in fiecare religie exista ceva care se pliaza pe ceea ce sunt eu de fapt. in fine, aici e mult de vorbit insa ceea ce reprezinta in ziua de azi crestinismul/crestinii, mi se pare o mare ipocrizie (in general babe care nu au ce face, si s-au trezit la batranete ca mai au putin si mor si trebuie sa faca ceva sa ajunga in rai laughing chiar daca toata viata lor au fost... ma rog ). iar preotii. rar mai exista cate un preot care are cu adevarat har. sa luam spre exemplu apa sfinita. se spune ca apa sfintita nu capata miros urat, am avut asa ceva, a rezistat ani de zile. insa am luat o apa. sfintita cica, care nu a rezistat nici cateva luni, ce poti sa zici despre asta, conteaza foarte mult lucrarea pe care a facut-o preotul dar si harul lui.

| Ofiintă a răspuns:

Dece? uh ai merge laughing?

| TheDarkEmpire a răspuns:

1.Cei mai mari hoti din Romania, dupa politicieni.
2.Contra
3.Exista un site despre satanism, de ce sa nu fie si o biserica. Oricum, de astia m-am cam saturat cu propaganda lor.Construiti un spital, ca bisericiile nu ajuta oamenii bolnavi!

| deniisu a răspuns:

Eu nu am absolut nimic cu preoti merrg aproape in fievcare duminca la biserca nu ca as fu eu foarte credinciosabig grin si sunt pro religiei. Poate se va construi si o biserica satanista cine stielaughingsi da m-as duce pentru ca sunt curiosa sa vad cum se tin slujbele acolo la ortodoxi,evanghelici,catotici, greco-catolici, pocaiti am vazut slujebelelaughing

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Salut

In primul rand...nu prea cred in religii, dar totusi le respect.un creator tot ar trebui sa existe ca doar nu am aparut asa din senin.
si nu, nu voi merge la o biserica satanista pentru ca nu ma intereseaza prostiile lor.

| 985436982 a răspuns:

Nicicum
Nu-mi pasa
Nu stiu si nu ma intereseaza
Nu laughing

| darkhell217 a răspuns:

Nu am nici o treaba cu ei(atata timp cat nici ei nu au)nu sunt nici pro nici contra,de fapt nu cred in ea! mi e egal daca exista sau nu, poate se fa contrui nu se stie niciodata...da o sa merg, sunt curios cum e thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred.stiu ca se va construi un templu,care va deveni satanist,si aproape toooata lumea va deveni satanista, si va primi semnul, pe frunte sau pe mana.eu,noi,probabil vom muri,neapucand acele vremuri,dar copii copiilor nostri sau urmasii lor,se vor lovi de problemele vremurilor respective si vor accepta, ca pe ceva normal, aceasta vanzare a propriei persoane si a propriului suflet.nu vor banui nimic fiindca nu vor sti decat niste povesti auzite de pe la strabunici despre 666 sau antihrist.deci...va fi.iar crestinii daca vor mai fi,vor fi prgoniti,ucisi, fugariti, spre marea placere a celorlalti asa cum faceau si nazistii cu evreii.grozaviile istoriei se uita, dar istoria se repeta dupa spusele domnului in biblie; Nimic nu e nou sub soare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar lullak, noi crestinii zambim sau radem sincer si din suflet.satanistii rad sau ...ranjesc?

| me1oo a răspuns:

Pai nu am nicio treba cu ei nu sunt pro sau contra, dar uneori mi se par nesuferiti din simplul motiv ca am aauzit si am vazut o multime de lucruri care nu mi se par normale la un preot cum ar fi sa fie beat si tot asa, Sunt pro religie deoarece daca nu credem in Dumnzeu in cel care ne da lumina -intuneric ne da viata-moarte in cine sa credem?! cine stie daca se ca construii o biserica satanista la cate se intampla in lunea de astazi, daca se va construi se va vedea atunci cat de crestina e Romania, eu una nu as merge la o astfel de biserica, Multumit?

| Gaby119711 a răspuns:

1 In primul rand fara suparare dar intrebare este cam ciudatica, 2 toti preotii sunt diferiti depinde de persoana, 3 nu as putea spune ca sunt un fan infocat al religiei insa o respect, 4 este posibil aproape orice in lumea asta chiar si sa se construiasca o biserica satanista si 5 nu ce motiv as avea sa merg la o biserica satanista.

| speechless070 a răspuns:

Preotii sunt handicapati, in comuna unde stau parintii mei, preotun e unu obez s fara barba care se da cu gel n cap. Ce ma enerveaza este ca bserca cere o suma de bani, oligatorie, oamenilor, sub pretextul contributiei de religie. Cere la fiecare familie 100lei noi pe an.

| FCDinADN a răspuns:

Cred ca ori esti skizzo rau! ori esti beat!