| Ionică a întrebat:

Sunteti credincios/credincioasa? Credeti in religie voastra? Credeti in biblie voastra? Credeti in Dumnezeu, Iisus Hristos si alti sfinti? Ce religie aveti? Cine e ortodox(a)? Aduceti argumente pro si contra, va rog. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Sunt crestin-ortodoxa, si cred. Nu cred ca pierd ceva daca am o credinta, dupa moarte daca nu vad raiul sau iadul si totul a fost o minciuna, nu o sa regret ca am crezut. happy

| BRoxana a răspuns:

Nu sunt, nu cred in Dumnezeu sunt ortodoxa dar nu am sa cred pana cand am sa mor si o sa ma conving ca exista in rest nuwinking