| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai fi o ființa foarte avansată, poate chiar din alta dimensiune (superioară evident), cum ai comunica cu ființele inferioare?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

In limbajul fiintei inferioare evident pentru ca ar fi mai simplu ca aia sa dumb it down putin decat ca aia inferiori sa priceapa nu stiu ce comunicare super complicata.

| RAY a răspuns:

Buna intrebare, cred ca as incerca eu sa decodific limbajul lor si sa vorbesc /sa ma fac inteles in limbajul lor, este un film in care este prezentata o modalitate prin matematica

| Lioana a răspuns:

Cu alte cuvinte "Cum ai vorbi cu oamenii daca ai fi Dumnezeu?"
Pai n-as comunica, sau as comunica pe limba mea sperand ca in cele din urma fiinta inferioara ar intelege mesajul meu. Dar as urmari protector evolutia acestor fiinte. In masura in care mi-ar pasa de ele si as putea m-as implica sa le ajut.
Spun asta gandindu-ma la animale pentru ca omul e o fiinta superioara animalelor. Cum comunica omul cu animalul? Ii invata limbajul? Nu. Ii vorbeste pe limba lui. Animalul nu intelege mare lucru dar cu multa perseverenta invata cateva cuvinte de baza. Totusi ele nu pot raspunde omului pe limba lui. Comunica cu el prin limbajul propriu.

| WaterDrop a răspuns:

"This user has blocked your messages" cam asa. Evolutie = lipsa empatie.

| Nilsson a răspuns:

Evident, as face-o intr-un mod in care e cel mai simplu sa ma inteleaga si as vorbi in limbajul lor.
Presupunem ca fiinta e suficient de avansata incat sa ne decodeze limbajul.
Si cred ca aceea fiinta nici nu ar mai irosi resurse sa trasmita mesajul pe cale undelor sonore sau radio, cred ca ar pune mesajul direct in minte, ceva asemanator cu situatia persoanelor care aud voci happy

| 6684464 a răspuns:

Daca as fi dintr-o alta dimensiune as vorbi cu o multime prin intermediul unei persoane(fiinta inferioara) pe care am ales-o in functie de probabilitatea cea mai ridicata de a nu innebuni si de a nu ma respinge daca interactionez cu ea.