| Cosmin13455 a întrebat:

O fiinta din a 11-a dimensiune poate sa isi schimbe varsta de cate ori vrea si sa traiasca vesnic? Dar cum?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cele mai mari creiere ale omenirii nu înțeleg încă pe deplin natura timpului și cele trei dimensiuni spațiale în care trăim, iar tu vrei să-ți spună cineva ce fac "ființele din a 11-a dimensiune"?

Tu ori ești cea mai inteligentă ființă din univers, ori (ceva mai plauzibil) ai undeva un scurt-circuit sinaptic care te obligă să pui non-stop întrebări după formula:
"Credeți că în (xxx) dimensiuni (xxx) viața veșnică (xxx) timp curbat (xxx) extratereștrii (xxx) galaxii (xxx) Big Bang (xxx) simulare? Dar cum?"

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Cosmin13455):

Tu nu faci distincția dintre lucrurile asupra cărora putem avea niște opinii cât de cât avizate (și ca urmare are sens să facă obiectul unei discuții) și lucrurile asupra cărora nu putem avea absolut nici o opinie relevantă pentru că nu deținem nici o informație (și ca urmare nu are niciun sens să fie discutate)

O discuție pe tema "ce vârstă are Pământul" are sens, pentru că deținem mijloacele necesare pentru a formula un răspuns sau măcar niște ipoteze credibile.

O discuție pe tema "ce pastă de dinți folosesc ființele din a 11-a dimensiune" nu are absolut niciun sens pentru că nu avem la dispoziție nici o metodă teoretică sau practică de a explora niște dimensiuni ipotetice.

Este mai clar acum de ce 90% dintre întrebările tale sunt o pierdere de vreme?

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alo! Nu mai crede toate fantasmagoriile care le citesti. Mai intreaba si tu un om, un profesor, etc.

| Sn4k3 a răspuns:

Ce ai fumat?

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru Cosmin13455):

Daca ai 15 ani in dimensiunea respectiva, sigur(in teorie). Dar sper ca nu iti bati capul cu astea, inca sunt sf-uri avand in vedere ca nimeni nu le-a demonstrat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca eram Dumnezeu ti-as fi putut spune, dar cum nu sunt e prea sf intrebare poate in alta viata o sa aflam cu totii ce ai intrebat tu.

| Kaℓi a răspuns:

Prima intrebare e cum e...
"Dar cum?" ma pune de fapt in dificultate happy

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Cred că am greșit site-ul. Am nimerit un TPU de pe o altă planetă. laughing

| Felys a răspuns:

Astea sunt desene animate

| Clorox a răspuns:

Sunt singurul care habar n-are ce a zis individul asta?

| Juper a răspuns:

Ai ajuns tu acolo de stii atatea