| Meme10Memu a întrebat:

Este cat se poate de evident ca viata pe pamant a aparut dintr-o forma inteligenta de viata preexistenta. Este exclus ca aceasta forma inteligenta de viata provine din restul universului material deoarece astronomii n-au detectat nici un mesaj radio care sa provina din vreo alta parte din universul material. Stiind ca viata pe pamant ar fi trebuit sa apara dintr-o sursa de inteligenta mai avansata in timp evident ca ar fi trebuit sa receptionam mesaje de la aceasta. Insa acest lucru nu s-a receptionat. Asta inseamna ca forma de inteligenta preexistenta vietii de pe pamant nu se afla in universul material ci in alta dimensiune existentiala decat cea materiala perceputa direct de catre om. Ce puteti spune?

4 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Suntem atat de limitati (ca inteligenta) incat asteptam doar semne cunoscute de noi. Poate acele entitati comunica in alt mod pe care noi nici nu il recunoastem, cu atat mai putin nu il putem descifra.

| Meme10Memu explică (pentru Vântulalb):

Nu e valabila afirmatia ta intrucat se cunosc sunetele comune universului si nu a aparut niciun semnal radio care sa fie total diferit.

| Vântulalb a răspuns (pentru Vântulalb):

Iata @Meme10Memu ca voturile tale negative doar la acest raspuns, arata cat de inconstienti suntem, cat de negativisti, inchisi la nou, dar destul de infumurati ca sa ne credem destepti.
P.S. Multumesc si pentru viitoarele voturi negative. Nu ma incalzesc, nu ma racesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asculta puțin radio. Poate vine cu dedicație.