| Adrian a întrebat:

Daca ati avea posibilitatea sa alegeti o varsta la care sa ramaneti pentru totdeauna, care ar fi aceasta? De ce?

30 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

N-as alege sa ma opresc la o anumita varsta pentru ca vreau sa trec prin experientele tuturor varstelor.

| MeScorpion a răspuns:

6 ani
Pentru ca nu as avea nici un stres si m-as juca toata ziua.

| DorelSudoru a răspuns:

21-23 the best

| Rayyy a răspuns:

Bună!
Excelentă întrebare.te referi însă strict la vârstă, sau şi la momentele trăite la această vârstă? Dacă este primul caz, atunci m-aş mulţumi cu cea de 15-16 ani. Dacă vorbim şi de momentele legate de respectiva vârstă, aş spune 4-5-6-7 ani. Am avut o copilărie indescriptibilă, iar dacă aş avea o singură şansă să mă întorc, aş lua-o fără să stau pe gânduri.

Răspuns utilizator avertizat
| pwp a răspuns:

20 de ani,
Fara griji.si cu multi bani big grin

| FuckOnCocaine a răspuns:

Bună. Aș vrea să rămân la vârsta de 5 ani. Pe atunci nu aveam griji, eram fericită și cu toată familia alături. Pe atunci credeam că totul e o joacă, la fel aș vrea să fie și acum.
Uite o melodie care-mi place mult.
http://www.youtube.com/watch?v=bxOfNUg3nik
Pa, pa.

| CrazyTeenager a răspuns:

Fiecare varsta cu placerile ei si necazurile ei, viata este un maraton, nu un sprint nu as dori sa ma opresc din alergat vreodata, sa vrei sa te opresti, e doar o dovada de lasitate.

| StillAlive a răspuns:

E o intrebare foarte dificila...Mi-ar placea sa raman pe veci copil, dar mi-ar parea rau sa nu vad si dincolo de acest zid care ne desparte de asa zisa libertate. Sa fiu un adult (20-25 de ani) si sa regret ca nu mai pot da timpul inapoi sau merge mai departe? Sau da fiu in varsta (40-50 de ani) si sa pot reflecta asupra copilariei si maturitatii? Mi-e greu sa ma decid, dar cred ca pe la 20 de ani mi-ar fi destul de bine. Nu pot sa ma decid, mereu as vrea sa pot face mai mult, sa trec mai departe.

Sunt curioasa la ce varsta ai vrea tu sa te opresti? Astept raspuns!

| xt9000 a răspuns:

Ar fi cea de 18 ani fiindcaam toate drepturile unui adult si raman in forma

| xlmpq a răspuns:

Cred ca nimic nu se compara cu intervalu de varsta 18-20 de ani

deci 19 ani :X

| dollydee a răspuns:

Eu nu as vrea asa ceva...ma plictisesc mult prea repede. Dar daca ar exista posibilitatea sa traim sute de ani fara a imbatrani deloc nu m-ar deranja. Poate astfel as avea mai mult timp sa invat ceva de la viata...

| Ionutz a răspuns:

14 ani, fete distractii tot ce vrei

| ღNameღ a răspuns:

16 ani, pentru ca inca as fi copil si nu as avea multe responsabilitati, sau 18 ca sa am permis nu de altalaughing, fundita(adica doar daca te-am ajutat nu ca as fi pisaloaga sau alt ceva, ok, nu te supara:*)

| BruneTTe a răspuns:

18-25. Sa-i traiesc la nesfarsit laughing Adica hai sa spunem 17-25 nu de alta dar sa-mi fac majoratul in fiecare an laughinglaughing

| trabardie a răspuns:

16 ani

| Simona a răspuns:

| blue95 a răspuns:

17 ani love struck

| StarMagda a răspuns:

21-26.De ce? Pentru ca nu esti nici batran nici adolescent, copil.Esti un om tanar,frumos,sanatos,care are putere de munca,se poate distra,nu ii se zice nimic(ca nu are voie aia,ca nu trebuie asa,etc),ai o cariera,incepi sa simti cu adevarat viata, esti mai experimentat, etc.
Chiar mi-ar placea sa raman la o varsta intre 21-26.sau mai bine pe la 23-24 asa.

| justme97 a răspuns:

Adolescenta deoarece este cea mai frumoasa si in acelasi timp furtunoasa perioada a vietii
e perioada cand decizi ce o sa faci cu viata ta mai tarziu
si sa zicem ca nu ai griji majore, te distrezi si esti fericit
happy

| Iiiiioana a răspuns:

Varsta adolescentei
e cea mai cool tongue

| slayer a răspuns:

25, fiindca esti trecut un pic prin viata, ai fost prin multe situatii, usor te descurci, Esti oleac mai matur, judeci ca un matur, Esti in floarea virsteiwinking

| RoxxuInna a răspuns:

18 sau 20

| yyyyy a răspuns:

16 ani. Nicio grija, nicio suparare la varsta asta.

| Phantasmagoria a răspuns:

19 ani...este varsta la care pot incepe sa fac facultatea.sa cunosc multe persoane, sa calatoresc, sa ma distrez si sa fiu independenta.

| paty00 a răspuns:

Cred ca 35 de ani fiindca esti frumos si din punct de vedere fizic si din punct de vedere psihic.Gandesti mult mai matur, deja ai o cariera si incepi sa-ti pui bazele unei familii stabile.
Desi in acelasi timp cine nu si-ar dori sa ramana la vreo 26 de ani? Cand iubesti aventura si traiesti totul din plin? Cand te simti ca esti in stare de orice?

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

18 ani

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

14 ani...asta e varstea mea acum.Chiar daca unele persoane ma considera matur eu tot copilaros raman in interior.NU ai cum sa schimbi asta.Amintirile trezesc alte amintiri si astea alte amintiri si tot asa happy.

| Lollix a răspuns:

Pai. din dorinta mea de a incerca totul. sa zic asa. nu m'as opri la o varsa. viata ar deveni din ce in ce mi plictisotoare si nu ar mai avea rost. pentru ca celelalte persoane ar continua sa creasca. si. nu prea ar fi de folos. cel mai frumos e sa traiesti orice clipa a vietii. sa traiesti orice sentiment, orice emotie. ca adolescent nu poti face lucruri ce le pot face adultii si invers. si. ca sa ai si un raspuns mai apropiat de intrebare. 15-17 ani. atunci incepi sa cunosti lumea si ai experienta destula.parerea mea. Bye :*

| Issa_3404 a răspuns:

Cu siguranta 19 pentru ca e o varsta foarte frumoasa si as fi si majora.