| Fineness a întrebat:

Daca ati fi pe o insula pustie si ar trebui sa luati 3 lucruri cu voi, care ar fi acelea?

Răspuns Câştigător
| Zoxxx a răspuns:

Aparatul foto, un cutit cu cremene si un pachet cu guma de mestecat laughing

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Telefon, încărcător, prelungitor, mp4, cuptor cu microunde, provizii de pufuleți, frigider (să nu se strice pufuleții), laptop, gheme de lână, minge de plajă, costumul de baie ( că fiind singură pe insulă nu pot să fac baie dezbrăcată thinking) și multe perechi de teneși.
Ah erau doar cinci, acum observ... păcat, selecteză tu 5 care-ți plac mai mult.

| Klepto a răspuns:

Eu, cu mine si noi doi, asta as lua, doar de mine am nevoie.

| Necrophagist a răspuns:

Subscriu la cristina21, dar in loc de bricheta il iau pe tipul de la "tehnici esentiale de supravietuire"

| Skylar a răspuns:

Benzina,bricheta, fotografii cu persoane pe care le-am intalnit de-alungul vietii mele

| PetreConstanta a răspuns:

Sa le iai de pe insula sau sa ma duc cu ele pe o insula pustie - cum ai scris tu " Daca ati fi pe " - eu inteleg sa iau ceva de pe o insula pustie

| MajorAsshole a răspuns:

O funie suficient de lunga pentru a ma putea spanzura, un iPod si un scaunel.

| WhiteWolf7 a răspuns:

MP3-ul,ciobu electric cu luneta si lama cianura.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Parintii si prietena.happy

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Unde-i raspunsul meu? Chiar nu l-ati apreciat sau sunt eu chior? Ma scuzati, cred ca am citit gresitbig grinaca ati pleca pe o insula, si va trebui sa luati 3 locuri cu voi(credeam ca te referi la avion sau ceva)cu cine le-ati "umple"? La ora aia sigur nu mai citeam bine. Daca ar fi un raspuns ar fi asa:o carte, un bidon de 10l de apa si o bricheta(cat mai mare).

| DydyAlynutza a răspuns:

Pai eu l-as lua pe Harry Potter daca se poate laughing Si pe Severus Plesneala sa ii tina companie happy si pe mama ca sa nu imi fie dor de ea... Harry sigur va putea sa faca o vraja ca sa ne duca unde vrem noi pe insula.
Buna intrebare. Poate crezi ca imi bat joc de intrebare dar sincer daca as putea sa iau orice vreau pe aceste 3 pers. le-as lua. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Pai o casa dotata cu detoate, un catel :X si...nu stiu o barca thinking

| RockaruL a răspuns:

Chitara electrica
Mp3 plin de rock
Telefonul sa conversez cu maimutele aflate la un metru departare

| Gabriel892 a răspuns:

1.topor din titan, 2. o lupa, 3.un ghid de supravietuire

| Mony a răspuns:

Hmm pe cea mai buna prietena, un prieten laughing si poate ceva mancare laughing
as fi zis telefonul...da daca se descarca nu am priza,,, da as putea suna dupa ajutor [daca as avea semnal thinking ]rolling on the floor

| Cry11 a răspuns:

Mancara, apa si o barca

| isis5001 a răspuns:

Nu e formulata bine intrebarea, daca sunt deja pe insula pustie nu am cum sa iau 3 lucruri cu mine, Sa le iau de pe insula presupun ca nu, doar nu vrei sa iti zic un ananas si doua scoici. Ce ar fi sa iau de acasa: as lua Biblia, ( poate as avea si eu in sfarsit timp sa o citesc si sa meditez asupra aspectelor scrise acolo), un cutit si o bricheta.

| Irinnaaa a răspuns:

Un cutit bine ascutit, o sticla de apa distilata si daca as putea lua si o persoana, probabil un tip cu care ma inteleg bine. Daca nu, o bricheta incarcata.

Răspuns utilizator avertizat
| Pisicanazdravana a răspuns:

Aparat foto, un animal de companie si o bagheta magica! fundita?

| Vickzye a răspuns:

Pfoai, de cate ori s-a mai pus intrebarea asta!laughing

| Atzumy98 a răspuns:

1.mancare(sa nu mor de foame)2.calculatorul(sa caut informatii de supravietuire)3.telefonu( ca sa sun la 112 sa vina sa ma duca acasica ) laughing

| Larisa_8916 a răspuns:

Pai depinde daca ar fi iarna, si sa merg singura pe insula aia si sa nu fie nici o casa nimic.mi-as lua 100 dolari sa am cu ce face focu'(cred ca am vazut prea multe filme: )deci asta e primul',dupa aia mi-as lua o barba sa am cu ce ma intorce si niste mancare sa supravietuiesc si dupa ce se termin astea,nu stiu, probabil ca as murii sau m-as intorce de unde am venit, asta daca as mai gasi barca unde am lasat-o si trebuia sa precizezi pentru cate zile daca am fi singuri pe o insula.

| Larisa_8916 a răspuns:

Iulian23@ -tu ti-ai lua parinti si pretena ca sa moara si ei o data cu tine nu doar tu nu?

| agent00o a răspuns:

O fata, mancare si apa pentru vreo 5 ani, si un pre***iv

| catii1455 a răspuns:

Pe Ian Somerhalder (nu stiu daca merg si persoane), garderoba Selenei Gomez si un jacuzzi in care sa stau cu Ian;;-). Daca le-as avea pe astea as supravietui.laughing

| kittyoanaandreescu a răspuns:

Cat mai mult rom, un pistol si un glont big grin

| awakeandalive a răspuns:

Arme si munitie, mp3'ul \m/ si pe Ablushing