| dragutzik19 a întrebat:

Daca ar trebui sa pleci pe o insula pustie ce lucruri ti-ai lua cu tine?

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

1. Nu ai ce face cu laptop-ul pentru că nu ai internet / electricitate să-i încarci bateria. Deci se şterge de pe listă.
2. Nu ai ce face cu telefonul pentru că nu ai semnal / electricitate să-l încarci. Se şterge de pe listă.
3. Nu ai ce face cu banii pentru că insula e pustie. Se şterg de pe listă.
4. Iubitul nu e un lucru, e o fiinţă. (probabil l-aş întreba dacă vrea să vină cu mine) - rămâne pe listă.
5. Probabil mi-aş lua puţine haine (nu mă vede nimeni ca vestimentaţia mea să conteze cu adevărat). De asemenea provizii pentru câteva zile (în timpul ăsta se presupune că voi căuta fructe sau legume prin junglă. Nu m-aş îndura să omor vreo vietate.
Pe lângă asta, aş avea grijă şi de sănătatea mea - trusă de prim ajutor în caz de mă tai sau ceva, medicamente. Plus sticle cu apă până când găsesc apă potabilă. Cam astea ar fi.

2 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Bani, haine, laptop, tel si iubitul :X

| airlove a răspuns:

1) apa, mincare ce tine mult, de ex : conserve
2) citeva haine + detergent
3) instrumente ca ciocan, piulite, chibrite...etc!