| andreiagache4797 a întrebat:

Daca corpul si mintea e tanara se vindeca mai repede? Adica gen la o depresie sau o boala fizica, daca esti tanar te vindeci mai usor si mai repede?

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Cand esti tanar te "repari" mai repede pentru ca:

cu cat esti mai tanar potentialul electric negativ al celulelor este mare, pe masura ce timpul trece si neglijam hrana somul emotiile potentialul electric se reduce de la -35mV la -25mV la -15mV iar sub aceasta valoare apare boala si in cele din urma moartea.
Fapt constatat in "forta de viata" simtita de
Nikola Tesla care a descris intr-un articol efectele remarcabile simtite de el si asistentul sau in timpul expunerii la curentul alternativ de voltaj si frecventa inalta pe durata cercetarilor lor. Asa a aparut aparatul Teslatorn prea putin cunoscut la noi in ro dar afara se foloseste cu succes in centrele de recuperare si cele de varsnici, scapa cine stie.
La noi in ro un aparat de genu trecea de 6000 ron acu cativa ani.

| andreiagache4797 explică (pentru nukeyly):

Și la o depresie se repara mai ușor dacă ești tânăr?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai probleme la cap,te vindeci la fel sau deloc chiar daca esti tinar.
Legat de faptul, ca esti tinar, corpul fizic tinar se repara mai usopr pentru ca lucreaza la capacitate maxima.
Insa de ai ceva boli la care organismul nu se mai poate repara, poti sa ai orice varsta, la revedere.
Te poti repara cum spui daca sistemele functioneaza bine, si la 50 sau mai mult te poti repara ca la 20 de ani, depinde cand sistemele incep sa lucreze defectuos.

Corp si minte tinara, este o perioada destul de lunga.Sa spui ca nu prea mai te repari usor si rapid, vorbim de varsta de la 70-80 in sus laughing
Dar daca ai stiu si eu boala, diabet sa zic, ai 20 de ani,te tai te vei vindeca f greu,sau deloc depinde de gravitatea bolii si taieturii.

Poti tu sai dai si cu aghiazama cu mama aparatului lui mama lui Tesla laughing pui cruce,nu mai repara nici Hristos.
Deci dupa Tesla voltajul este tot,cand iti moare bateria ai murit deja,sau cand are votaj mic mori laughing e bun si asa rau,doar ca Tesla batea gardurile pe banii altora,deja ajunsese si mare medic laughing asa e cand devii bolnav de grandomanie,te crezi dzeu, te crezi buricu pamintului.
Tesla in afara de curentu si motoarele alea AC n-a facut mai nimic, dar asa le plac unora sa vina cu basme, oamenilor le plac basmele f mult, eroi, supereroi etc is inebuniti dupa chestii de astea.

| nukeyly a răspuns:

@ andreiagache4797
O depresie se repara mai usor de tanar clar, ori pe automat ori cu ajutor.
==
@ relian
Fara Tesla, Eisntein, Hitler, Davinci si multi altii mai putin cunoscuti, azi eram nu 8 ca 28 miliarde, eram inca la lumanare cu o caramida de lut nefunctionala in loc de mobil 5G, Facebook nu exista pentru ca nu s-a inventat internetul pentru ca nu exista desktop iar Bill Gates a murit la 5 ani, si poate inca vanam orbi presupuse vrajitorare crestine.
Orice boala se poate vindeca cu informatia corecta diabet etc.
==
articol interesant:
TARMUL NEMURITORILOR DIN VALEA HUNZA...
https://apimond.ro/index.php?route=information/tt_blog&tt_blog_id=5
https://www.youtube.com/watch?v=dawWWV7rIwA

În Hunza nu exista spital, farmacie, azil de nebuni, secţie de poliţie, închisori, crime sau cerşetori.

Analizele de laboratoar au arătăt că apa din ghetarul Vaii Hunza este foarte bogată în potasiu şi cesiu, din acest motiv apa pura baută de băştinaşi este o apa foarte bogată în metale active/alcaline care, în ultimă instanţă, previn apartiţia cancerului.

Molecula apei HUNZA apa vie nu moarta ca la robinet in orase, a fost reprodusa in final de asistentul lui Henri Coanda (1866-1972) dinamica fluidelor, dupa moartea sa, produsul numit "cristal energy" si se gaseste pe net era 100 ron sticluta, cateva picaturi in ex 10L de apa si toata apa devenea UNA.