| lifeistough a întrebat:

Daca Dumnezeu a zis ca a facut omul dupa asemanarea si infatisarea lui, atunci dinozaurii dupa asemanarea si infatisarea cui i-a facut?

17 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Din punct de vedere al facerii biblice Dumnezeu fiind absolut i-a fost usor sai creeze fara sa semene cu cineva, numai ca problema se incurca unde ia bagat Noe si pe acestia in arca lui.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Creaţionismul e o tâmpenie prin definiţie. Această întrebare demonstrează o dată în plus asta.

P. S. Îmi place la nebunie avatarul tău!

| Arthur a răspuns:

Ce legătură are creierul tău cu tufa din parc?

| hominid dreak a răspuns:

Numai dinozauri a facut? Pai a facut zeci de mii de specii, cu infatisari unele mai ciudate decat altele.

| Elena1234456 a răspuns:

Dupa chipul si asemanarea sufletului omului laughing.

| Libelle a răspuns:

De unde sa stim asta? nu eu fi facut dupa infatisarea lui plus ca in Biblie nu imi amintesc sa scrie ceva de dinozauri. daca tot pui intrebarea elefantii, lei sh celelalte cum le-a facut? nu trebuie neaparat sa faca dupa o infatisare anume. pur si simplu a zis :``sa fie animale``, si acestea au aparut, probabil asa cum si le imaginase.

| DeeDee28 a răspuns:

Nu este specificat niciunde...doar despre om se zice ca e creat dupa chipul si asemanarea Lui. dinozaurii i-a creat ca si pe celelalte animale
Dinozaurii se aseamana doar cu ceilalti dinozaurihee hee

| AndutzaAndu a răspuns:

Pai dinozaurii sunt animale raised eyebrows. Numai pe oameni i-a facut Dumnezeu dupa chipul si asemanarea lui.Si ce legatura au diozaurii cu oamenii?thinking

| Bishop a răspuns:

Dupa animalele Sale de companie.
Nu scrie nicaieri, de unde vrei sa se stie?!

| coosmin24 a răspuns:

Nu inteleg ce treaba are omul cu dinozauri. dar in fine, eu cred ca s-a uitat intr-un atlas de zoologie si ia vazut acolo, dupa care au fost creeati.

| Criss1105 a răspuns:

Dinozauri au existat cu mult inainte sa existe primul om... Deci logic clar si normal este ca dinozauri au fost doar niste creatii... Si dupa cum ai scris u in intrebare, numai oamenii i`a creat dupa asemanarea si infatisarea lui.

| perla a răspuns:

Citeste,, Facerea,, din primul capitol din Biblie si ai sa intelegi cum i-a facut

| everyyoueveryme a răspuns:

I'a facut din propria Lui imaginatie! Sau tu crezi ca Dumnezeu n-are imaginatie?raised eyebrows

| madalicious a răspuns:

Dupa rautatea pe care o afiseaza omul, mai precis diavolul i-a creat nu Dumnezeu.winking

| Danyyyyy a răspuns:

Foarte interesanta intrebarea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii ca omul a fost facut dupa asemanarea lui Dumnezeu? Unde scrie asta.in biblie.biblia este o carte scrisa la o masa de 4 persoane care nu aveau ce sa faca.la originea bibliei sunt scrierile sumeriene.mai cauta.nu crezi ca religia, fie ea de orice gen nea cam incuiat mintile.doar a fost facuta sa tina la o lalta multimeasi asta nu poate decat sa insemne bogatii pentru biserica.

| LilysdaS a răspuns:

Buna intrebare...nu stiu... dar totusi buna intrebare!