| Gruge a întrebat:

Daca Dumnezeu ne-a facut dupa chipul si asemanarea lui, de ce nu suntem si noi invizibili?

16 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De unde ai scos că Dumnezeu este invizibil?

| nesuferit a răspuns:

Invizibil sau inexistent?

| kamykaze88 a răspuns:

Este Indivizibil dar a iesit din el:
Isus, Duhul Sfant( Spiritul Sfant) si multe altele nu?

| Musique a răspuns:

Tocmai pentru că Dumnezeu nu este invizibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca Dumnezeu nu e invizibil.inseamna ca tu esti orb, chiar daca vezi.nu e bine.si e pacat, fiindca, nu stii ce pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti invizibil. esti multumit acum?

| werewolfbruno a răspuns:

Bai noi nu suntem ce suntem (adica corpul asta amarat) noi suntem sufleteul (biblia poate este cuvantul lui Dumnezeu dar noi l-am pocit asa ca nu mai lua de acolo)asta nici nu e lumea reala asta e un fel de tabara pentru initiere...debea dupa moarte incepe adevarata viata. cei care practica obe out of body experince stiu ca exista 3 lumi 1.asta 2. cea astrala 3.cea a lui Dumnezeu (1, 2 au forme iar 3 nu) cei care practica obe (cu atat practica mai mult) lise dematerializeaza forma de om si debea atunci suntem noi atunci semanam cu Dumnezeu sa fie mai clar:ELIBERAREA DIN CARAPACE - ( Cum şi de ce să experimentăm călătorii astrale ) partea 1/4 uita-te la toate si vei afla

| werewolfbruno a răspuns (pentru werewolfbruno):

Funda? laughing

| 1dintrevoi a răspuns (pentru werewolfbruno):

Prietene, sincer iti spun, fii antent la ceea ce faci ca treburile astea-s periculoase! 2 ani de zile am calatorit in astral si nu mi-a adus nimic bun! Deschide-ti ochii! Pune-ti mai multe intrebari legate de aceste experiente si o sa-mi dai dreptate! Te joci cu focul! Nu am nimic cu tine, dar nu doresc nimanui sa treaca prin toate nenorocirile prin care am trecut eu acceptand practicile astea.

| werewolfbruno a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Am doar 12 ani e posibil sa imi posede un demon corpul eu fiind copil sunt aparat de Dumnezeu si cand o sa practic o sa stau cu ocruculita langa mine

| 1dintrevoi a răspuns (pentru werewolfbruno):

Nu te baza pe faptul ca esti ocrotit daca esti copil. Si o cruciulita pentru un demon poate fi un fleac! Diavolul poate intra chiar si in Biserica, daramite intr-un biet corp de copil, langa care sta asezat o cruciulita! Nu crede tot ce ti se spune! Daca cel care ti-a spus toate astea iti vrea binele, de ce te-ar supune unui asemenea pericol?! Te minte putin cate putin, pana cand nu stii cum sa mai distingi adevarul de minciuna. Mai ales ca acum esti copil, si nu ai invatat prea multe! Nu lua acum niste decizii pe care le vei regreta mai tarziu! Da, e adevarat, suntem carne si suflet, corpul e doar o carapace. Dar sufletul tau poate avea de suferit daca nu gandesti si te lasi inselat!

| werewolfbruno a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Vezi ca m-am documentat si nu mi-a zis cmv de asta. pentru mine un demon e un fleac in sensul ca tu ii d-ai putere si mie nu-mi-e frica asa ca nu ii dau putere e logic. (am si casa sfintita)

| werewolfbruno a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Spune-mi tot ce ti s-a intamplat tot ce ai experimentat plz

| 1dintrevoi a răspuns (pentru werewolfbruno):

E o poveste lunga...dar promit ca saptamana viitoare incep sa scriu pe blogul personal toata experienta, vei putea citi tot acolo. O sa-ti las un raspuns la unul dintre mesajele de aici, ca sa stii ca am inceput sa scriu despre ceea ce te intereseaza. Aici incurcam lumea, si nu e frumos happy Ok?

| werewolfbruno a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Ce e ala blog personal?

| GhuRtty1989 a răspuns:

Omul este rational, are constiinta ca si Dumnezeu, dar el nu este Omnipotent si omniprezent. si nicaieri nu este precizat ca El este invizibil, poti dovedii afirmatiile facute?