| Übermensch a întrebat:

Daca evolutia nu este reala, cum explicati diversitatea genetica si fosilele care arata schimbari treptate in timp? Va rog sa oferiti o explicatie alternativa bazata pe dovezi si argumente stiintifice.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Evoluția nu doar că e reală dar definește cel mai bine omul, biologia, psihiatria și încă multe au că baza evoluția, daca cineva de pe alta planetă ar citi cum a evoluat viața pe pământ ar știi la ce sa se aștepte

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar evoluția e reală.

| relian a răspuns:

Evolutia este reala, doar ca nu are loc asa cum or teoretizato unia.Ba ar putea sa nici nu existe evolutie laughing pana cand nu ai ceva clar, cum poti sa spui da exosta evolutie?
Asa zic si religiosi ca exista Dzeu, dar nu pot demonstra, la fel nici cei cu evolutia nu pot demonstra.

Faptul ca ei au ceva mai multe observatii, asta nu inseamna nimic.Dar asa e cand ai puterea, tu faci legea laughing cand era la putere biserica, ea facea legea, cand o pierdut puterea, or venit altii, or bagat alte legi.
Cam asa functioneaza societatea umana, dupa cum bate vintu laughing

| johnnny123 a răspuns:

Tu ceri unor persoane care neagă evoluția să explice "diversitatea genetică"? Oamenii care neagă evoluția o fac din considerente pur religioase, prin urmare nu sunt interesați de argumente științifice și nu se vor lăsa niciodată convinși de acestea.

| adryang78 a răspuns:

Cei care susțin că teoria evoluției este falsă sunt exact habotnicii care nu înțeleg nici ideea de religie și spiritualitate. Nu ai șanse la o dezbatere bazată pe argumente cu ei.

| EliLeli a răspuns:

Cum adica "evolutia nu e reala"? Poate nu esti de acord cu Teoria Evolutiei Speciilor a lui Charles Darwin, dar evolutia este reala.