| SocacianasiGabi a întrebat:

Daca fac modulul pedagogic doar Nr 1, ce perioada de timp se face, 1 an, 2 sau 3?
Aștept răspuns, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.De obicei un modul dureaza un semestru sau un an cel mult.

Succes.

| Frank51 a răspuns:

Modulul 1 are o durată de 3 ani, iar modulul 2 are o durată de 2 ani. Ambele niveluri trebuie să fie în același domeniu fundamental, deci dacă faci licența în matematică și faci modulul 1, poți continua cu modulul 2 doar dacă masterul este tot în matematică.

Spun asta deoarece eu am terminat inginerie, cu modulul 1, iar modulul 2 nu îl pot face deoarece la master sunt la informatică, un alt domeniu fundamental.