| anonim_4396 a întrebat:

Daca inteleg glumele dar nu mi se par amuzante inseamna ca nu am simtul umorului?

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Înseamnă că glumele nu sunt suficient de bune pentru tine.

Sau voiai să spui că nu râzi deloc, la nici o glumă? Atunci e puțin grav... Poate ești o fire mai melancolică.

Am câteva întrebări pentru tine.
Ce ți se pare amuzant? Ce te face să râzi? Există așa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Rad dar doar la cele foarte amuzante si da sunt putin cam melancolic.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine. Vezi, ți-ai răspuns singur.

| harciog a răspuns:

Nu.Inseamna doar ca asta este starea ta de moment.

| harciog a răspuns:

Imi mai permit o interventie pentru care imi cer scuze; Inseamna ca esti la stiinta si filosofie.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Ah da, scuze dar nu stiam la ce categorie se potrivea.

| harciog a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu face nimic, aici se potriveste orice.Sint oameni care cica gindesc si cind nu inteleg ceva, e clar, e vina lor.

| mgtow a răspuns:

Sau nu-ti plac tie sa le tot auzi, e posibil sa nu fi adaptat inca la situatii de acel gen.

| ChioruL14 a răspuns:

Inseamna ca esti cum sunt eu pe site-ul 9gag(pe care intru la o luna). glumele sunt bune, dar nu sunt pe gustul tau.

| AlxMro a răspuns:

Mai grav este la cel care rade cand ii arati un deget. Stai calm, daca asta e felul tau de a fi ...De obicei intr-un colectiv la o excursie/drumetie nu poti sa fi serios si sa te gandesti la nemurirea sufletului caci strici toata armonia grupului razi si tu la ce rade toata lumea.

| Dreamer a răspuns:

Nu...ai si tu simtul umorului doar ca este mai slab dezvoltat din cauza ca esti mult prea inteligent sa razi la o gluma banala sau ai gusturi mai sofisticate decat ceilalti.

| Musique a răspuns:

Nu apreciezi gluma, atat.

| titisan70 a răspuns:

Inseamna ca nu ai chef de glume in acel moment.

| mihaelaScumpaA a răspuns:

Nuti face griji nu conteaza! depinde de persoane care spune glumele (trebuie sa fie o persoana amuzanta zambitoare si sa rada lumea de el nu,, de el,, cu el! oricum unele glume nu sunt amuzante!
deci eu am avut in clsa o fata care spunea glume iar noi nu radeam era ciudata! atunci cand spunea o gluma incepea sa rada de una una singura ca o tampita (scuze eexprimarea)iar noi radeam de rasul ei!laughing)

| IAOIADNAA a răspuns:

Nu neaparat, pur si simplu nu-ti place gluma respectiva(e acelasi lucru cu ati placea sau a nu-ti placea de ex un tablou)

| Handrei a răspuns:

Nu.Inseamna ca gluma nu a fost buna

| Biib28 a răspuns:

Nu neapărat! laughing. Gluma poate nu este așa de bună sau vrei să pari matur! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti trist, nu-ti place persoana care a spus gluma, esti invidios ca nu ti-a fatat mintea o gluma mai buna, esti intr-o stare vegetativa, deprimat, prea inteligent, pesimist, inhibat si razi in interiorul tau, ...alege tu de aici ce-ti convine, sa nu zici ca te jignesc, ok?

| GeorgianaVlc12 a răspuns:

Inseamna ca gluma nu este buna!

| monikdragutza a răspuns:

Nu inseamna ca ai un gust mai rafinat in alegerea glumelor! happy

| AndreeaFlorentina222 a răspuns:

Nu neaparat nu orice gluma poate fi amuzanta