| ciprian_2518 a întrebat:

Daca la inceput, Dumnezeu a facut cerul si pamantul, la sfarsit ce va face? Ce credeti?

24 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Se va supara tare rau si isi va certa emisarii( pierde vara aceia care ii vezii cu rucsacul in spate impartind in stanga si dreapta povestile lor despre luminarea minti noastre) ca nu ma desteptat si pe mine.

| Alphawolf a răspuns:

Isi va da demisia pentru ca alesi lui(Moise, Isaia, Matei, Marcu, Ioan, etc) nu au fost in stare sa conceapa o carte care sa motiveze intreaga omenire...

| Razvan a răspuns:

Un bairam in Rai?
Eu djbig grin

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

La sfarsit ce va face? Va mantui!

Răspuns utilizator avertizat
| liviu00 a răspuns:

@Cristi_din_Bucuresti
"scrie ți", "pune ți"
incultilor... care este...

| costymaximus a răspuns:

V-a strica tot ce a facut pina acum!

| Contrast a răspuns:

De ce crezi ca la sfarsit va mai face ceva?! Poate va desface tot ceea ce a facut pana atunci!

| adyth a răspuns:

Nu stiu.
Dar sunt curioasa tongue

| BRG a răspuns:

Va distruge omenirea asta inclusiv pe voi care vă bateți joc de el, rușine să vă fie, că scrie ți așa tîmpenii(unii dintre voi), pune ți mîna pe Bibliei inculților.

| hax0r a răspuns:

Caca

| semida a răspuns:

Un pamant nou si un cer nou unde vor locuii cei mantuiti impreuna cu El!

| florin_7920 a răspuns:

Biblia spune ca va face un cer nou si un pamânt nou.

| bluerose a răspuns:

Pai sfarsitul, din pacate, cred ca o sa-l facem noi!

| adinescu a răspuns:

Praf

| Giuly_3112 a răspuns:

Buna intrebarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La sfarsit Dumnezeu va judeca vii si mortii. cei drepti vor mosteni imparatia lui, si vor trai vesnic. cei ce au urmat pacatul vor fi distrusi impreuna cu stapanul lor satan, si va fi distrus si iadul.pacatul a iuntrat in lume prin inselarea evei si a lui adam de catre satan.si am mostenit moartea astfel. dar pacatul a fost iertat prin jertfa mantuitorului Iisus Hristos, si noi prin credibta in el mostenim viata vesnica.de tot raul din lume va fi acuzat satan care va fi facut tap ispasitor. in vechiul testsment se lua un tap, toti locuitorii cetatii isi puneau mana pe capul lui, spunandu-si pacatele, dupa care acesta era alungat in pustie.asa si satan va fi distrus in focul vesnic, impreuna cu cei care l-au slujit, si i-au facut voia. e vorba despre efectului focului si nu de un foc, ce arde vesnic.toti din iad vor suferi moartea a doua care este vesnica.astfel va disparea moartea, pacatul, durerea, lacrimile bolile si tot ce e rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La sfarsit ne va judeca pe fiecare dupa faptele noastre si va alege graul de neghina, oile de capre, credinciosii de cei necredinciosi si va face ca pamantul sa fie iar in pacea si armonia de altadata, dinaintea pacatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ne faca sa intelegem ca nu vom ajunge la nici o concluzie gindindu-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stia de existenta acestora, deci suta la suta va fi ceva inexplicabil si de neimaginat. Bineinteles, dupa judecata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va judeca cu asprime pe cei ce n-au facut voia Sa, iar cei care au facut-o vor mosteni imparatia cerurilor.

| iuliancico a răspuns:

Va face totul o apa si un pamant

| mihai_5267 a răspuns:

Ca va lasa ttot ce afacut in pace

| mihai_5267 a răspuns:

El e dumnezeu nu va face nimic