| anonim_4396 a întrebat:

Daca m-as intoarce in trecut si mi-as omora bunicul ce s-ar intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Asta am zis si eu. Vei schimba trecutul.

40 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Conform articolului 192 noul cod penal, tralala...inchisoare

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai postai aceasta intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Dar oare n-as face o lume alternativa? In care eu exist dar nu ma cunoaste nimeni?
Adica cum sa dispar pur si simplu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti poti schimba numele si sa pleci in alta tara. Asa poti avea " a fresh start". Sau in cealalta parte a tarii daca nu vrei sa pleci din tara laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bunicul tau nu ar mai avea urmasi. Pe tatal tau. Si nici tatal tau pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Stiu asta
Dar oare as disparea? Sau as muri?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru darrio2007):

Cred ca aveti mari probleme de logica elementara!

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Sunt o persoana tanara, poti sa mi te adresezi cu ai, nu cu aveti

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e la americani! Eu prefer germanii, mai ales englezii!
Cand discuti pe o anumita tema, dispar, e adevarat, varstele, rangurile.
M-am obisnuit din viata civila insa, cu aceasta cutuma.
Americanii sunt adevarat mai practici, nu se incurca in amanunte, discuta subiectul si GATA! Important ala este! De aia au ajuns asa departe! Ai dreptate!
Pe de alta parte, cred ca am folosit pluralul in acel context, cu alta conotatie, adica, te-am incadrat intr-o categorie de persoane cu o varsta si un set de feluri de a gandi.
In discutii serioase, desigur, nu exista categorii de varsta sau alte separatii.Au dreptate americanii.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am zis si eu. Vei schimba trecutul.

| minrest a răspuns:

Dar de ce trebuie sa te intorci in trecut pentru asta, e deja mort?

| Mayhem666 a răspuns:

Probabil ai ramane blocat in trecut si ai fi arestat de politie, iar tu cel din prezent nu ar mai exista.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Pai m-as intoarce imediat acasa

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

In care acasa? Din care univers? Ai auzit de universe multiple/paralele?
Daca te intorci in trecut, nu inseamna ca te intorci neaparat in trecut tot in acest univers, poti sa fi in trecut in cu totul alt univers.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Logica de curca. El din prezent pleaca in trecut, isi omoara bunicul si dispare o data cu bunicul lui. In prezent oricum nu mai este pentru ca a plecat in trecut. Moartea dupa atentie iti cam arde neuronii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi pare logic ce ai spus
Dar as disparea complet? Sau as fi murit?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai vazut partea in care spuneam de universe paralele?
Daca pleaca in trecut, nu inseamna ca pleaca tot im acest univers, poate sa fie unul paralel, unul in care nu si-a omorat bunicul, si asa inca poate sa mai existe, dar o sa fie doi de el, nu doar unul.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Sa te duci in viitor / trecut sau univers paralel sunt 2 chestii total diferite. Omul presupun ca zicea de acelasi univers.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Presupun ca dispari pentru ca nu te-ai mai nascut ca sa pot muri.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca vorbea de acelasi univers, atunci sunt de acord cu tine, ar fi disparut exact in momentul in care bunicul lui isi dadea ultima suflare, dar daca nu a specificat ca se referea la acelasi univers, am inceput sa aduc teorii ale conspiratiei laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau se creeaza un paradox

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai trebuie alte chestii / actiuni / intamplari sa ajunga la paradox.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am mai pus inca o intrebare de genul acum

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O data ce te omori tu pe tine ce crezi ca se poate intampla? Tu dispari o data cu versiunea ta mai tanara care moare.

| oprescudorin11 a răspuns:

Pe naiba! Daca ai fi reusit sa-ti ucizi bunicul, nici nu existai! Deci nici sa-l omori nu poti, caci ai inteles, sper, si ce trecut?
Ce rahat de discutii absurde si nonsesice vrei sa impui?
Chiar nu dispui de o logica elementara!?

| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

E paradoxul calatoriei in timp, e o teorie, nu e inventata de mine
Da vina pe oamenii de stiinta

| untu a răspuns:

Cruce,ai pus o intrebare imposibila! Nimeni nu poate sa intoarca in trecut! In momentul mortii tale,vei vedea tot trecutul de la nastere,vei vedea copilaria petrecuta,viata petrcecuta cu parintii tai,cu bunicii tai,cu prietenii tai,majoratul, casatoria, nasterea copiilor, faptele bune si rele, pana la adanci batranete si vei trece printr-un tunel pana la cer!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Stiam si eu
E o intrebare fictionala
FICȚIÚNE, ficțiuni, s. f. Reprezentare produsă de imaginația cuiva și care nu corespunde realității sau nu are corespondent în realitate; plăsmuire a imaginației; născocire. [Pr.: -ți-u-] – Din fr. fiction, lat. fictio, -onis.
Ca am vazut ca la fiecare intrebare a mea zici ca nu e posibil dar eu mentionez ca e o fictiune

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,stiu ca e o fictiune! Am inteles! Multumesc pentru raspuns si atentie!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Faza e ca imi tot spui ca nu se poate, am si eu creier si imi dau seama de asta

| justanotheruser99 a răspuns:

De ce ai vrea sa il omori?

| Clorox a răspuns:

Nu ai mai exista in prezent, cat timp esti in trecut fiecare miscare pe care o faci afecteaza prezentul!
Sigur ai fi mort! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo de asta. Daca te doare subiectul vezi filmul Looper. Aici nu e vorba de un bunic ci de o versiune mai invarsta a unui barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai evita nasterea unui agramat...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ke vr ma tu keai cu gramaticaa meh

| KanezuY a răspuns:

Pai nu ai mai exista, din timp ce l-ai omorat. Poate se creeaza vreun paradox temporal laughing

| Viitorulapropiat a răspuns:

Incearca si ne spui si noua ce se intampla laughing)

| dfeel a răspuns:

Depinde cate universuri paralele esti dispus sa accepti happy

| zHeArTz a răspuns:

Ai disparea.

| GabrielaGabri a răspuns:

Simplu:Nu te nasti.
Parintii tai nu tear naste findca ei nu se cunosteau

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaGabri):

Pai m-am ucis pe mine cel din trecut, nu eu abia nascut