| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Stiti paradoxul bunicului? daca ma intorc in trecut se intampla? adica ce anume s-ar intampla? daca mi-as ucide bunicul eu cum m-as mai fi nascut 100% e imposibil asta, dar vreau ceva cu certitudine!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel putin deocamdata, poti sti cu certitudine, ca intoarcerea in timp este imposibil. Daca va fi vreodata posibila, ceea ce este incert, vom avea abia atunci certitudini

| Samariteanul a răspuns:

Daca e sa ne gandim, daca tu l-ai ucide ar fi imposibil sa te mai nasti...

| cezar003 a răspuns:

Daca ai reusi sa te intorci in timp pentru a-ti ucide bunicul, nu ai avea cum sa o faci pentru ca efectiv tu nu ai exista iar persoana pe care vrei sa o ucizi nu ar avea cum sa mai fie bunicul tau in prezent

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Cel mai probabil spiritul tau ar fi incarnat intr-un alt trup nenascut pe vremea cand ai luat fiinta
Ai putea sa ucizi pe oricine altcineva dar nu din gena ta conform arborelui genealogic
Daca bunicul tau nu mai exista...tu cel care te-ai intors in trecut inseamna ca esti al alt cuiva
In concluzie este mai usor sa te intorci in trecut decat sa-ti ucizi stramosii din acea ipostaza