| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma dau cu ulei de richin sau de masline in locuri unde nu creste par, imi va aparea par?

Sper ca nu, adica stiu ca e benefic pentru piele dar ar fi nasol sa apara pe nas par sau pe frunte de exemplu.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic ca nu o sa apara par, in fapt nu o sa apara daca ai probleme de chelie, cat despre cat de mult ajuta nu stiu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu va apare par acolo unde calvitia a inceput.
Uleiul de ricin sau celd e masline INTARESC radacina firului de par existent, dar daca nu ai par acolo, nu are cum sa creasca nimic.

| Donsavas a răspuns:

Foloseste minoxidil, nu substanțe din plante ca n au efect.

| alina2k18 a răspuns:

Nu creste nimic, te dai degeaba.
Eu de la uleiurile aplicate direct pe piele, nediluate fac dermatita asa ca prefer alte variante pentru emoliere si hidratare,