| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy. am niste cosuri si bubite pe frunte si m-am dat cu ceai de musetel, usturoi, miere de albine, ulei de masline...si nu imi trece cu nimic. m-am saturat crying nu stiu ce sa mai fac, se vad oribil.la dermatolog nu pot merge ca stau la tara si mama a zis ca o sa imi treaca, sa mai astept. nu mai rezist asa, ma simt nasol cand stiu ca am atatea cosuri pe frunte. ajutati-ma va rog sad!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceai de musetel - calmant, dezinfectant si antiinflamator
Usturoiul - asta se pune in mancare
Miere de albina - hidratanta
Ulei de masline - hidratant, daca il amesteci cu ceva malai obtii un scrub foarte bun si dupa ce te speli o piele extrem de hidratata

Cumpara-ti crema Ivatherm Akne Syt, 40-45 lei la farmacie.
Este foarte buna si usuca cosurile in 3 zile asa, daca mai ai semne continui tratamentul inca doua zile.
Sa nu dea sfintii sa te dai cu lamaie, este iritanta.
Si sa nu cumperi Zineryt pentru ca http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html ai destule argumente in articol :).
Un ten cat mai curat :-*.

| Bittersweett a răspuns:

Nu le mai "stresa atat" ele o sa treaca cu timpul. ar trebui in fiecare seara sa tamponezi locul cu lamaie, asta alunga punctele negre, dar cred ca ajuta si pentru bubitele tale. Dar in principiu oricum o sa dispara cu timpultongue

| Snopic25 a răspuns:

... hei ai putea incerca cu tinctura de propolis si mibazon. il gasesti in farmaciile veterinare. vb serios laughing

| pAtRiCiA4EVER a răspuns:

Exista niste creme speciale sau daca nu ai acces la ele poti face aburi cu ceai de musetel
eu am incercat si mi-a trecut