| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu reușesc ce îmi propun pe o perioadă lungă de timp, ani de zile, am ghinion și nu îmi merge înseamnă că e blestem? Sau nu reușesc din cauza mea că mă autosabotez undeva sau se întâmplă cu un scop ca sa ajung pe calea cea bună?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu faci ce trebuie, ca de sabotat nu te saboteaza nimeni, iar norocul si ghinionul ti le faci tot singura.
Ca sa ajungi pe drumul cel bun trebuie sa te schimbi in bine si sa faci ce trebuie, ca sa reusesti ce ti-ai propus.

este un sfat foarte vag, fiindca nu avem idee la ce te referi, la ce vrei sa faci si nu-ti reuseste, la cati ani ai, ce educatie ai nevoie, ce tip de realizari trebuie sa atingi samd.
Mult prea multe necunoscute pentru ce vrei tu, dar fara nici un pic de informatie ajutatoare.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mă refer că nu am noroc in dragoste. Am 22 de ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Norocul ti-l faci singura!
Trebuie doar sa nu mai repeti greselile facute pana acum, sa inveti din ele si sa te focusezi pe ceva pozitiv, iar norocul iti va surade curand.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Așa este. Dar nu înțeleg de ce rezultatul este același. Și rezultatul relației și rezultatul cum mă simt eu
Nu știu cum să fac sa fie altfel

suntserios
| suntserios a răspuns:

Blestem? Haha.
Nu exista așa ceva. Exista ghinion maxim. Sau ce zici tu acolo cu sabotarea.

| CleanHeart a răspuns:

Drumul in viata e plin de obstacole, cazi, te ridici, cazi, te ridici, tot asa, pana si omul care pare sa aiba viata perfecta duce un stres psihic cu el pentru ca simti si binele si raul in egala masura, cine zice ca a suferit mult( toata lumea) are si a avut momente frumoase, tot e egal pentru ca mereu o sa existe un echilbru intre astea doua, universu nu da gres si noi avem obligatia sa alergam dupa un vis si sa face cate o fapta micuta zi de zi pentru el fara sa ne dam batuti

| EestiSodalane a răspuns:

Nu e blestem. E din cauza ta.