| ShadowAngel a întrebat:

Daca omul nu ar fi evoluat atat de mult si stiinta ar fi ramas ca in paleolitic...credeti ca ar fi fost mai bine?

6 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Stiinta in paleolitic?
Daca omul era/raminea un animal oarecare poate era bine sau poate era rau. Depinde din locul cui privesti:din punctul de vedere al planetei, al tuturor celorlalte finte, poate era bine; din punctul de vedere al omului era sigur RAU.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ummm... stiinta nu exista in paleolitic. metoda stintifica era practic inexistenta cu mii de ani in urma laughing roata nu a fost 'inventata' precum am vrea sa credem noi, de un geniu primitiv, era doar o chestie observata si exploatata, precum ideea ca daca ingropi semintele cele mai bune in pamant, vor creste cereale pe care le poti cultiva mai tarziu

vizavi de celalta chestie, categoric ar fi foarte neplacut sa traim in palolitic. aveai noroc daca traiai pana in adolescenta si chiar si dupa aia mureai de batranete la 35 de ani

daca esti ghinionist, la 20.000 de ani dupa ajungi sa fi expus intr-un muzeu; unde esti facut 'primitiv' de stramosii tai. ar fi neplacut

| morningstar a răspuns:

Te referi la evolutia omului din maimuta? Sau la evolutie ca mod de trai tot mai modern, ca si conditii de trai, etc. Eu iau ca varianta a doua, pentru ca nu cred in evolutie. Atunci cred ca nu ar fi fost mai bine in paleolitic pentru ca de atunci pana azi, stiinta a descoperit multe, a realizat multe cu folos omului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric,NU.D-zeu a zis:creste-ti,inmultiti-va si descoperiti(evoluati).Din pacate, omul evolueaza impotriva lui, parca vrea sa se autodistruga.La ce folos averile? Toti sintem; MURITORI si nu luam nimic material, poate doar rautatea de aici.Paste Fericit.

| Patry a răspuns:

Evident ca nu! Deloc. Crede-ma!

| vladphd a răspuns:

Pai nu deoaece populatia crescand, un singur om nu poate face fata.