| Jhonny48 a întrebat:

Daca pe primul semestru mi-a iesit media 7 si pe semestrul 2 imi iasa 4 raman corigent la chimie? Primul raspuns corect are funda!

Răspuns Câştigător
| Gabitza a răspuns:

Nu vai! Nu ai cum! Se va aduna media 7 si media 4 si se va imparti la 2. Deci iti va iesi 5.5. poti sa stai linistit! happy

15 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

La chimie nu, dar o sa ramai la lb. romana-gramatica si la matematica bineinteles.

| MadnessCaffe a răspuns:

7 + 4 da 11.

11 impartit la 2 (la 2 pentru ca sunt 2 medii) da 5 media totala.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Nu ramai. papa pup

| Andreea_3136 a răspuns:

Nops. iti iese 5:30 mediawinking

| 21ACCESS a răspuns:

Nu ramai...iti iese 4.5 deci 5 deci nu esti corigent. bafta. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... mamii ei de chimie! Am urat-o ca pe ziua in care am aflat ca nu exista Mos Craciun laughing Daca nu se indura cineva sa te treaca, ai pus-o! Chiar daca profa de chimie este urata cu draci, spune-i ca este femeia vietii tale. Daca este barbat, spune-i ca n-ai vazut in viata ta un barbat mai inteligent si mai stapan pe orice situatie!

| ea_6589 a răspuns:

Nu.Nu ramai.in cazul in care in semesprul 2 iti iesea media 2 arunci ramaneai corigent! Treci si daca ai media 3 in semestrul 2 deoarece se face media aritmetica si ar iesi 5 sau 5, ceva si cu 5 se trecre! Sper ca am fost de folos!

| fanporsche a răspuns:

NU! Deoarece media pe an este >=5. In cazul tau media pe an la chimie este 5, 50.

| vladeueu_4450 a răspuns:

Nu
nu ramai
iese 5 si ceva

| myru_6393 a răspuns:

Nu nu ramai corigentwinking

| DyDy7432 a răspuns:

Nu n-o sa ramai ca: 7+4=11:2=5.5 (6). Daca ti-a iesit 6 nu ramai corigent. Ca sa ramai iti trebuie 5 sau mai jos. Funda?

| madelf a răspuns:

Nu pentru ca pe primul semestru ai peste 6. Daca aveai pe primul semestru 5 sa zicem si pe al2-lea 4 ramaneai si dadeai examen in vara.
Bafta! big hug

| MadalinaElena5 a răspuns:

NU,o sa iti iasa media 5, 5.Deci nu o sa ramai pentru ca, cred ca sti, ca cu 5 treci clasa.

| anasuperba a răspuns:

Imi pare rau dar da vei ramane corigent la chimie! Nu este nimic vei da un examen in vara iar daca il treci bine daca nu ramai repetent si repeti clasa!