| gnop73 a întrebat:

Daca in primul semestru am avut media 7 la chimie iar in semestrul asta imi iese 4 raman corigent? Sunt speriat pentru ca sunt paleta la chimie

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Afli daca esti corigent sau nu dupa media anuala.
Media anuala = (media sem. I + media sem. II) : 2
In cazul tau avem: (7 + 4): 2= 5, 5
Deci nu ramai.

4 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Nu.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Rămâi corigent pe semestrul ăsta, dar, din fericire, nu rămâi repetent!

| FanLenghelianPăstăMedie a răspuns:

Conteaza sa iti iasa media anuala minim 5 adica cand aduni mediile semestriale si rezultatul il imparti la doi trebuie sa fie minim 5 deci 7 cu 4 da 11 si impartit la 2 5 50 deci treci la materie.

| xfelyci24 a răspuns:

Nu cred. eu am avut 6 pe primul semestru si acum probabil 4. n am cum sa rămân corigenta cred.