| enverhoxha a întrebat:

Dacă românii sunt atât de credincioşi, de ce nu-şi bagă capul în cuptor ca să ajungă fără întârziere acolo unde nu e nici durere nici întristare?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Ai uitat un "nici suspin".

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pentru că acolo este multa verdeata si trebuie cosită, adică e de muncă "găina despuiată" ce nu intelegi? Jelli tu esti absolvita de acest pacat poti sa o facilaughing
ÉrotiqueConseils, por favor, gaina pe sub tron sa vie la mine. Nu de la suicidul tau draga, de la @jelli.laughing

| Vizitiul a răspuns:

Din cate observ, nu pari sa ai vreo treaba cu crestinismul. Am sa te intreb ceva, asa, amical...Tu ti-ai baga capul in cuptor pentru un eventual habitat lipsit de durere sau intristare? (lasam la o parte credinta, d-zeii, raiul sau iadul).

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ai uitat " nici viaţă fără de sfârşit". laughing

| cristi202 a răspuns:

Simplu. In rai nu ajunge oricine, doar aceia care si-au format caracterul aici jos pe pamint. Asa ca e cel mai stupid lucru sa iti sfirsesti viata abia atunci cind ar trebui sa o incepi, sa incepi a te transformi in Om, intr-un om adevarat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu stiu cat sunt de credinciosi romanii dar, citindu-ti intrebarile, cred ca unii au, cu siguranta, idei putine dar fixe.

| Flav a răspuns:

Eu am incercat, dar am uitat sa dau drumul la aragaz. No pain, no result. Urmatoarea data o sa ma bag in congelator, am auzit ca-ti ingheata pacatele.

| Angel0 a răspuns:

Pai asa trebuia sa faca maica-ta cu tine cand erai mic.Prea tii cu ursul.

| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că sinuciderea este un păcat deci n-ar mai ajunge în rai.

| Necrophagist a răspuns:

Pentru că nu ar mai fi viaţă fără de moarte ci moarte continuă? Nu scapi de Ema prea curând amice.

| Filip23 a răspuns:

Esti foarte dragut(a). Astept si alte ganduri de vacanta ale unui baiat destept. E de remarcat evolutia intelectuala a vorbitorului de romana (s-ar parea ca esti doar vorbitor ce romana, nu si roman). Mai demult timpul liber era cheltuit pe lectura. Acum sunt purjate idei valoroase pe net.

| chokingvictim a răspuns:

Sti de cand ma tot intreb si eu asta...

| greeneyesforever25 a răspuns:

Pentru ca esti prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te doare?
Sa fii asa prost?
Si ignorant?
Si sa nu ai minimele cunostinte despre ceea ce critici?
sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sinuciderea e un pacat si ca (,) conform crestinilor viata asta o ai ca sa te pregatesti de cea vesnica nu ca sa grabesti procesul.

| Rocsaanna a răspuns:

Mai nu stiu... poate frica ca atunci cand o sa ajunga o sa sufere mai mult de cat sufera acum laughing. orkum asta-i parerea mealaughing, marfa intrebare:]]]

| velhocinereum a răspuns:

Ca sa demonstreze celui ce a pus intrebarea, ca O Natiune intreaga, NU SE IA DUPA UN PROST.Iar de simti ca Romania Nu e Tara ta, emigreaza si taci.No mai face pe prostu.