| anonim_4396 a întrebat:

Daca s-ar coloniza Venus sau Marte, v-ati muta pe una din planetele astea? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi frumos sa se colonizeze toate planetele si sa putem trece din unu in alta cu pasaportul, in cateva orewinking.
In conditiile date de tine, i-as goni pe toti de pe Pamant si as ramane singura day dreaming.

25 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu m-as muta sigur dar voi vizita aceste planete de curiozitate.Nu ma voi desparti de Terra, de oamenii dragi, de animale, de plante, de flori, de cer, de muzica etc.

| Parintele a răspuns:

Pe Venus chiar nu se poate face asa ceva. Conditiile climatice nu permit colonizarea acestei planete: ploi cu acid sulfuric, tem[peraturi de peste 450 grade la sol. Pe Marte se pare ca ar fi mai multe sanse. Sper insa ca panaramele de oameni care conduc lumea sa nu ajunga acolo vreodata si mai sper ca atunci cand se va coloniza Marte omenirea sa aiba un moral ridicat incat sa nu transforme acea planeta in ceea ce devine acum pamantul.printre altele sper ca totul sa fie schimbat, lumea sa judece liber iar zeii si adeptii lor sa nu poata patrunde acolo. Sper ca sa existe alte principii dupa care sa se guverneze o astfel de colonie nu banul si lacomia omului, credintele in zei primitivi si alte cacanarii umane actuale.

regis
| regis a răspuns:

Nu. S-a colonizat ea si America, dar eu tot in romanica am ramas...

regis
| regis a răspuns:

@ZERØ1onis - era amuzant daca se deducea in vreun fel din raspunsul meu ca am trait acele vremuri. Chiar nu mi se pare ca suna astfel.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Vreau pe Pluto. Pune-ma prima pe lista.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Bro, spusesem Pluto pentru ca e cea mai mititica si am spus ca acolo nu se ingramadeste nimeni. Dar daca nu iti convine, atunci eu vreau sa ma duc pe o steluta cu diametrul mai mare decat al pamantului de vreo 650 000 de ori care se cheama VV Cephei.Si imi mai doresc sa fiu singurica care se poate adapta la conditiile de supravietuire si sa pot transcede apoi spatiul si timpul asa cum vor muschii mei si cum mi se nazare. Iti dai seama ca as fi mai smechera decat Queen Elisabeth, Obama, Clinton, base?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ar fi atâta poluare ca pe pământ, da!
Pa, pa.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Mie chiar imi place filmul cu Schwarzenegger - Total Recall. Totusi nu as parasi Pamantul doar in caz de forta majora.

mariana
| mariana a răspuns:

Eu cred ca as pleca pe Marte, doar asa ca Smiley, din melodia plec pe Marte. Altfel, sunt pamanteanca get beget si indiferent ce "surprize" ne mai asteapta, Terra este "casa" mea si nu renunt la ea.
BRO, crezi ca te-ai putea obisnui sa te lipsesti de "frumoasele" pamantence, in favoarea "inverzitelor" martiene, ori a celor de pe Venus (care nu stiu ce culare ar avea si mai ales cum arata)? Poate daca pe Venus ar fi femei de tipul lui Venus din Milo, planeta s-ar popula rapid, doar cu frumosii pamanteni ce se cred Adonis. Oare am dreptate?
Oricum, viitorul va avea raspuns si in aceasta privinta, daca populatia lumii va creste asa de mult ca, pe TERRA nu ar mai fi conditii de viata corespunzatoare.
Sper insa ca, sa ramana lumea "normala" si sa poata sa traiasca pe pamant ca "in sanul lui Avraam". Mai stii pot sa fie si miracole.
Un sfarsit bun de saptamana si multa sanatate la toti "pamantenii" de pe TPU.

| hândel a răspuns:

WOW "regis", da' bătrân mai eşti dacă datezi din vremurile colonizării Americii. Ai prins si dinozaurii, de coadă?! laughing
Tu chiar meriţi să fii expert, în nemurire. tongue joke, obvious!
Eu sunt în pas cu moda, aşa că m-aş muta pe oricare planetă ar fi la modă în perioada respectivă. big grin

Shin
| Shin a răspuns:

Da, ca sa colonizez "Dorobanti-ul" de pe Marte tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Luori a răspuns:

Eu nu. Nu ma mut de pe aceasta planeta decas daca as fi nevoita. Nu vreau sa cunosc alta, atata timp ca nici pe cea din prezent nu am cunoscut-o cu adevarat. Un alt motiv ar fi schimbarea drastica. Clima si tot.

Dar i-as trimite acolo cu bilet numai de dus pe cei care fac rau, care nu se pot numi oameni, care fac rau si planetei.

| AndutzaAndu a răspuns:

Pffff... aş vrea să se ducă proştii pe Venus sau pe Marte, dar atunci am rămâne puţini sad.

| mariaw a răspuns:

Nu, ma complac in postura de pamantean

| Brotacelu a răspuns:

Nu.
Nu ma pot desparti de locurile unde m-am nascut, crescut, unde am prieteni...

PS: Sper ca, guvernu si parlamentul Romaniei in frunte cu Basescu sa plece pe Venus. Acum!

| gabriela007 a răspuns:

Nu, ca imi place aici. da nu chiar asa de mult laughing

| TraficantaDePufuletzi a răspuns:

M-as muta pe Marte ca sa il intalnesc pe Smiley!

| autoboy a răspuns:

Nu! pentru ca am muri! duhhhh!

| Bodo a răspuns:

DA, ca sa scap de Marton (prietenii stiu de ce) rolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nici luna nu ofera conditii chiar propice vietii, ba nici macar nu are atmosfera ca sa putem vorbi de conditiile climatericehee hee Totusi unii se gindesc sa intemeieze colnii lunare. Macar pe Marte sau Venus ar fi gravitatia mai aproape de cea terestra si dupa ceva vreme poate se gasesc solutii si pentru teraformarea planetelorwinking Cit priveste zeitatile si "sfintul ban", cred ca am o veste proasta. Oamenii mereu s-au inchinat banului. Si la fel au adorat sa fie dusi de nas de o mina de sarlatani care le promit o viata mai buna dincolo, daca accepta mizeria de aici si o viata de rahat dincolo, daca huzuresc prea mult pe pamint. Nu s-a intrebat insa nici o oaie de ce sarlatanii de popi ii ameninta cu focurile ghenei daca inseala si se tin de sarlatanii, traind totusi pe spesele turmei. Se tocmesc la o inmormintare cu rudele oitei decedate, parca ar fi la piata. Da' oaia tot oaie, nu pune intrebari si scoate repede banu sa-l multumeasca pe pastor ca altfel se minie Cel de sus si-l trimite sa fiarba in cazan pe vecie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deh, la mine sincer nu prea-i nevoie pentru ca si asa sint aerian, adeca sa nu mint, spatial cu totul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi dai voie sa colonizez eu Venus?batting eyelashes
Am o lista pregatita, deschisa pentru orice exemplar ipocrit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zbenguici, Pluto nu mai e planeta, a fost degradata laughing
Mariana, martienii erau verzi si venusienii violeti. Nu stiu de ce le-au ales culorile asteahee hee

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Intai sa se duca Geoana acolo si sa stea cam 2 luni. Daca rezista e fff bine...imi strang bagajele si ma duc acolo... Da sa-mi puna o racheta la dispozitite ca am prea multe bagajehee hee