| madaa a întrebat:

Dar despre clarvazatori?

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt unii care au aceste calitati dar nu multi. Cei ce apar pe la televizor, renumitii clarvazatori care sunt vedete tv acum, sunt niste falsi.Sunt si preoti care au acest dar si il folosesc in scopuri crestine, utile nu comerciale cum fac multi. Un clarvazator adevarat nu face nimic in scop comercial iar cei care fac asta sunt falsi.
In concluzie, exista clarvazatori, sunt putini dar exista, sunt documente care atesta asta si previziunile lor.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si marmota invelea ciocolata-n staniol.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca nu exista clarvazatori.
Sustin asta deoarece am citit despre clarviziune si nu m-au convins argumentele care o sustin, ci cele care o neaga.

regis
| regis a răspuns:

@madaa - nu cred ca era vorba de un citat, ci de un proverb. Citatul este prin definitie o preluare mot-a-mot, mesajul transmis prin textul citat este cel care trebuie interpretat si adaptat situatiei. Stiu ca asta ai intentionat si tu sa subliniezi, insa din raspunsul tau afirmatiile mele s-ar putea interpreta gresit.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred nici eu in asa ceva, cu toate ca am vazut emisiuni pe Discovery in care persoane cu astfel de abilitati deosebite ajuta politia in anchetele sale.@madaa:se zice "mot a mot" (adica "cuvint cu cuvant" in franceza).

| adrian_6103 a răspuns:

Eu sincer nu cred, dar parerile sunt diverse asa cum a mentionat si Alan mai jos sunt impartite an 2 categorii, cei care o fac in scopuri comerciale (sa scoata un leut)si cei care sunt inzestrati cu harul asta de la Dumnezeu (o fac pentru a ajuta omul fara a pretinde nimic )apropo :nu ca si aceia de la Kanal d aia lucrau cu sac, sac, pentru ca Dumnezeu iti da puteri dar nu sa le folosesti la televizor ca sa descoperi tu prin telefon ca, fratele cu sora sunt la Poiana Brasov.

| madia a răspuns:

Nu cred in asa ceva.

| eduardd a răspuns:

Probabil ca exista anumite persoane care din diferite motive si-au dezvoltat capacitatea sa-i zicem asa, de a privi lucrurile si din alta perspectiva, din alt unghi; eu nu le-as spune clarvazatori, mai degraba ...sociologi sau psihologi buni

| madaa explică:

Cei care nu cred in clarvazatori atunci de ce ii mai pun si in dictionarul DEX cautati clarvazatori in dictionar daca nu ar exista de ce ar mai fi in dictionatr laughing

| madaa explică:

Acum ceva timp am citit o carte la care la inceput avea un citat,, Cei ce nu cred in alte lumi sunt morti in aceasta viata'' este o carte foarte veche despre intamplari paranormale din pacate nu mai am coperta sad acolo scrie tot felul de povesti adevarate din viata unor persoane

| madaa explică:

Cum mi-a spus si regis intr-un mesaj citatele nu se iau mota mo

| madaa explică:

Ma scuzati dar eu nu fac franceza multumesc pentru crorectarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mada, si cuvantul ''vampir'' se gaseste in DEX, asta nu inseamna ca exista. Data viitoare, judeca-ti bine argumentele, inainte de a le imprastia pe aici.
Cred ca exista persoane cu astfel de capacitati, cred ca toti avem astfel de capacitati, dar la unii sunt mai accentuate. Bineinteles, nu vorbesc aici de sarlatanii OTV-isti sau antenisti, televiziuni tripate numai pe senzational. De altfel, in urma cu zeci de mii de ani toti oamenii dezvoltau astfel de proprietati, dar ne-am pierdut in materie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mada, poate mot a mot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista ma doamne ce sunteti asa de prosti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea de pe discovery ( fenomene stranii ) is trucaje ca sa ia banii la prostii care se uita happy
Nu exista as putea spune ca existau acum mult mult timp inaintea erei noastre, poate ca acum mai exista cativa vreo 40-50 in lume.
Cred.