| xibalba a întrebat:

Dati-va cu parerea : cum va disparea omenirea de pe Terra? Ce va urma apoi?

Răspuns Câştigător
| zemantex a răspuns:

Sigur un virus. nu neaparat creat de oamenii de stiinta nebuni, ci de procesul natural de selectie. natura are grija sa elimine tot ce nu-i este folositor. sa nu uitam ca omul se indeparteaza de natura si tinde sa fie sintetic. deci... vom pieri de "mana noastra" cu ce vom fi inlocuiti? who cares?

26 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un cutremur si venirea lui Iisus Hristos a doua oara pe acest pamant urmand. Ce va urma? Pace, fericire si lipsa pacatului.

| danut a răspuns:

Pentru cei care doresc sa cunoasca sfarsitul Biblic al actualei omeniri ii sfatuiesc sa citesca din Cartea Cartilor 2Pertu 3, 1-18, dar am sa spicuiesc cateva versete:"7. Iar cerurile si pãmântul de acum sunt pãzite si pãstrate prin acelasi Cuvânt, pentru focul din ziua de judecatã si de pieire a oamenilor nelegiuiti. 10. Ziua Domnului însã va veni ca un hot. În ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile ceresti se vor topi de mare cãldurã, si pãmântul, cu tot ce este pe el, va arde. 13. Dar noi, dupã fãgãduinta Lui, asteptãm ceruri noi si un pãmânt nou, în care va locui neprihãnirea." Asa se v-a sfarsi actuala omenire, dar sunt uni care vor avea parte si de cea noua.

| Gregory a răspuns:

Salutare! Omenirea va disparea atunci cand va veni Apocalipsa, in momentul in care parintii Sfintei Biserici nu vor mai savarsi Sintele Slujbe, in special Sfanta Liturghie, cea care ne mai tine inca in viata (scara inaltatoare a oamenilor la cer). Dupa afirmatiile parintelui Arsenie Boca, Apocalipsa nu fi instantanee, adica sa dispara totul imediat, ci va dura 1290 de zile (3 ani si 6 luni) de chinuri si tot tacamul raului, mai precis antihristul isi va face de cap!

| JustMeFlory a răspuns:

Nu stiu cum vom disparea! Dar cert este ca dupa natura isi va urma cursul! Padurile se vor inmulti ca nu va mai avea cine sa le taie, tooata vegetatia va prinde viata si va distruge tot ce a construit omul(masini, cladiri, poduri)Asta ne arata ca pe langa noi mai sunt alte milioane de vietuitoare, dar pe care noi nu le observam si credeam ca noi conducem lumea...

Va recomand documentarul: "Life after people"!

| monyk a răspuns:

Buna, cum scrie in biblie, nu mai credeti toate documentarile, toate filmele si povestile, pentru ca sunt doar inventii, in bilblie e totul adevarat, dar din pacate oamenii in loc sa citeasca biliba, dau crezare povestilor, pentru ca noi nu putem sti sigur cand va veni sfarsitul lumii, oamenii doar banuiesc, aproximeaza, dar numai Dumnezeu stie asta, oricum suntem cam pe sfarsite dupa parerea mea, sunt vremurile de pe urma, pentru ca vedeti si voi ca noi oamneii ne distrugem singuri unii pe altii, distrugem tot ce este pe pamant, exista atata rautate, dusmanie, hotie, tot ce e mai rau...va dati seama daca s-a ajuns sa se omoare mama cu copilul de ex...si nu cred ca putem face prea multe pentru ca nu putem lupta cativa impotriva tuturor, dar cu credinta in Dumnezeu putem razbi...bafta.

| girlxx21 a răspuns:

Uita-te la Nostradamus 2012...si vei afla din documentarwinking

| Cryssy a răspuns:

Dumnezeu stie...

| Jupiter a răspuns:

Mutandu-se pe alte planete.

| 1968 a răspuns:

Cine stie nu spune si face bine se creaza panica...

| adinescu a răspuns:

Bomba atomica sau un meteorit daca se intampla asa o sa supravetuiasca organisme si va incepe o noua evolutie

| optimista_5827 a răspuns:

Nu stiu... dar uite un film savezi cam cum ar sta treaba daca omul ar disparea dintr-o data si pur si simplu :)
http://cautadevarul.blogspot.com/......-omul.html
PS: vedeti ca e o problema...filmul e acolo unde se vede negru, dati click ca nu stiu ce are de nu se vede casuta.

| Mitss a răspuns:

Monyk16 are foarte mare dreptate, insa asta depinde de noi, sfarsitul lumi se apropie deoarece lumea este din ce in ce mai reasad.
Peste tot crime, jafuri, inundati, potop, vijeli etc etcsad.
Dupa asta va veni judecata de Apoi, unde vor ramane doar cei credinciosi.tongue Asta cred eu.big grin:*

| Lary a răspuns:

Cred ca din cauza unui cutremur sau a unei inundatii vom disparea sau chiar a poluarii.Probabil vor supravietui cativa si iar ne vom inmulti

| autoboy a răspuns:

Pai poate dispare terra mai intai...

| viking a răspuns:

Un virus nou facut de oamenii de stiinta in laboratoare scapat de sub control.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va disparea.
Dar daca... sau toti odata, sau incet cu incet happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au disparut atitea specii. Va urma domnule ca viata va merge inainte sub alte forme.Doamne ce de raspunsuri savante ai cind totul e atit de simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand vor disparea barbatii k asa scria in ziar... apoi femeile...(se va pierde gena)si copii u va mai avea cine sa faca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu...ne vom autodistruge.de ce? fiindca asa suntem noi. exemple? o gramada... ce va urma? poate vom aparea din noubig grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu cred ca va disparea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca va veni meteoritu ala care e jumate din Terra si ne va lua pe totistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terra va disparea deoarece seste absorbita de o gaura neagra

| Tessy a răspuns:

Dupa parerea mea.omenirea va disparea dupa ce va fi distrusa fauna si flora, animalele vor muri, si incet incet si oamenii.

Iti multumesc mult pentru raspunsurile care mi le dai.Imi esti de mare ajutor:*

| Nikita a răspuns:

Asa cum au aparut oamenii se vor dezvolta usor-usor alte organisme vii, si poate, daca lucrurile vor merge bine, o sa apara o alta specie care sa distruga planeta in locul nostru. Probabil nu la fel de bine, de aia trebuie sa le lasam scris din cunostiintele si experienta noastra, dar cu siguranta cu asta se vor ocupa si ei. Salutare

| dada18x a răspuns:

...nu.vom disparea toti. Insa, nu in timpurile noastre, stati linistiti! laughing cineva va pusca din degete si BANGGG! gata cu oamenii. Dupa aceea o sa vina alti canibali, si alte popoare, si alte razboaie, si poate vom avea sansa sa ne reincarnam intr-o musca! Sa il mai vedem macar o data pe David Beckham sau pe Adrian Mutu! love struck... glumeam.depinde de noi daca va disparea omenirea sau nu. In primul rand, mai putina ura si apoi, partea fizica, fara poluare si alte chestii de genul.