| AvalohAlyn a întrebat:

Cum era Terra in primii ani de viata? Dar omenirea, viata?

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Daca e sa ne luam dupa Biblie, la inceputuri, Terra era un loc pur, era casa lui Adam si a Evei si a mostenitorilor ei. Inainte de potop totul era minunat, desi, deja oamenii se inraisera. Oricum ar fi, era o perioada mult mai buna decat acum, acum, viata noastra este o chestie controlata de gadget-uri. Stam toata ziua morocanosi, ne ciondanim, parca am fi niste roboti, ce naiba. happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult mai bine ca acum, fara e-uri, fara chimicale, fara radiatii, fara internet, fara oameni jegosi la suflet, omul era sanatos si energic, in echilibru perfect cu natura si animalele.

| JohnyMoga a răspuns:

Toata viata se trage de la marele big bang
si cum in lume sau inventat atateasi minciuni sau inventat ca sa tina lumea sub control, eu merg pe teoria ca viata s-a format in timp in biliarde de ani lumina si nici de cum de un supra zeu si cate prosti is in lumea asta daca ar fi unul lear permite preotilor sa aiba masini vile si sa nu le pese de saraci sa nu ajute casele de copii cum scrie in biblie sa fim seriosi biseria este ca sa ii tina pe oameni sub control sa se stie ca exista cineva mult prea puternic decat ei insi, in firea omului la baza el este un animal si ca sa poata sa-l opreasca e nevoie sa creada in cv zeitati ca el sa se teama judecati daca omul nu sar teme si n-ar exista zeu cum cred uni ce ar face el mintea omului e o arma puternica daca stii sa o folosesti si atunci a trebui sa se inventeze biserica dzei si stiu si-o legi sacre care duc spre moarte si mai stiu eu ce.

| Kirschen a răspuns:

Stai putin sa contruiesc masina timpului si sa merg in trecut. Asteapta. Iti trimit mesaj cand ma intorc.