| ABY4 a întrebat:

Dc oamenii plang adica ce se intampla in organis nu ca este trist si palnge asta stiu dar vreau sa stiu dc o elimina la emotii(fericire/tristete)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cind organismul este supus unor emotii,sa zicem mai puternice,indiferent de natura, produce asa zisele toxine in cantitati fffmari; prin lacrimi elimina o mare cantitate din aceste toxine, odata cu ele curata si ochiul uman de ff multe impuritati.Corpul uman:cea mai complexa masinarie, departe de a se afla totul despre el.Numai bine.

2 răspunsuri:
| Codruta a răspuns:

Pe mine plansul ma ajuta,ma elibereaza. Dupa o rafala zdravana de plans ma simt mult mai bine,zambesc,sunt un alt om Mi se intampla deseori sa plang cand ma apasa ceva,cand ma simt impovarata,cand am ceva de spus dar nu pot exprima prin cuvinte,asa ca apelez la plans; plang cand primesc vesti proaste(decese,accidente, boli), cand ma simt singura.dar plang si de fericire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii ca tine plang pentru ca au nevoie de un dictionarwinking