| Vladescape a întrebat:

Cum pot sa nu am emotii? adica literalmente sa nu simt tristete sau fericire? sa fiu ca un robot? sau pur si simplu sa stiu sa mi controlez anumite emotii? frica, chestii

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1 și 2. Nu poți. Din emoții ( e-moții, ceea ce te mișcă, ceea ce te pune în mișcare) este făcută viața ta. Fără ele ești robot, iar robotul este lipsit de viață.
3. Să controlezi emoțiile, frica, chestii, adică să le reglezi, astfel încât să nu te perturbe, asta se poate. Sunt sute de metode pentru asta.

| Mtoni a răspuns:

Emoțiile, ca și gândurile, nu prea se pot controla și trebuie acceptate. Astfel cu timpul înveți să le stăpânești.