| JuneRain a întrebat:

De aproximativ 30 minute aud un zgomot de afara,dar nu stiu de unde provine. Initial am zis ca e un caine care se vaita,ca si cum ar fi fost lovit, sau un alt exemplu:un sunet ca si cum s-ar sparge un balon. Am iesit afara si zgomotul venea de unde dintr-un pom(al meu sau al vecinei). Ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Pai te duci la pomul ala nenorocit si vezi ce face asa.Il studiezi atent(a) sau poti sa arunci cu ceva in el dar ai grija cum arunci, ca poate ii spargi capul cuiva care e in fata pomulu.

25 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Ba frate, am mai auzit ceva asemanator la o vecina.Auzea,cum ai spus tu un fel de caine din ala care se vaita. Dupa a spus ca aude pe cineva care plange.Iesea afara si se auzea dupa coltul casei, unde nu era nimic.Mai tarziu spunea ca a vazut o mireasa.De,am ras ca spartii laughing. Acum e linistita ca a chemat popa, a facut ala slujba la ea, etc... Totusi, ea cred ca avea ceva la cap laughing. Probabil e o pasare :d, buvnita sau...

| JuneRain explică (pentru AndreiGabi):

Am o oarecare temere la asemenea pasari ciudate(lilieci, sau cum ai spus tu, bufnita). Seara asta nu mai dorm, sa mai ies afara sa investighez? hmm laughing

| Saya a răspuns:

Mergi in recunoastere. Ia si o bata eventual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca e sezonul de imperechere la pisici. Mai ales din copac, altceva nu prea are ce sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie niste pasari perverse pe acolo laughing glumeam.
Mai mult ca sigur o fi vreo punga luata de vant care s-a agatat intr-o creanga si o misca vantul. Pana maine dimineata o sa tot auzi acest zgomot.
Pasare nu ar prea fi ca, na! Ce pasare ciripeste 30 de minute incontinuu?!

| JuneRain explică (pentru anonim_4396):

Dar nu bate vantul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JuneRain):

Nu simti tu, dar o punga tremura la cea mai mica adiere.

| JuneRain explică (pentru anonim_4396):

Este un sunet de o pasare ceva, asta e sigur, si acum aud zgomotul.cineva mai sus a zis ca s-ar putea sa fie lilieci, inclin sa cred asta, cu toate ca nu stiu zgomotul produs de aceste pasarilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru JuneRain):

Dar cum se aude, ca nu ai specificat prea bine. Se aude tare, lung, scurt, cum?

| JuneRain explică (pentru anonim_4396):

Un sunet "subtire", circa 5 secunde, si se aude tare...cred ca trecut o ora si tot se mai aude! dar acum s-a indepartat putin de geamul meu, dar daca ma duc in curte, mai in spatele curtii, aud sunetul ca acum 30 minute. Sau alt exemplu..este un sunet ca si cum ar fluiera cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JuneRain):

Aaaa, nu e pasare, e o insecta, posibil un greiere ceva.
Sigur e o insecta deci nu te speria big grin
Nu m-am speriat eu cand am vazut o fantomita, dar tu la o insecta?

| JuneRain explică (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze daca dezamagesc,dar raman la parerea mea,o pasare e in mod cert,acum nu stiu ce pasare,oricum,una dubioasalaughingnu vreau sa ma contrazic, vreau sa fie o discutie constructiva, insa, pot face diferenta dintre un sunet de exemplu de greier, si un sunet de o anumita pasaretongue

| JuneRain explică (pentru anonim_4396):

Ce sunet dubios, acum se aude mai de aproape. laughing

| AndreiGabi a răspuns (pentru JuneRain):

Bun,am glumit cu "nebuna", ma gandeam sa te sperii :)).Nu exista fantome :), sau alte prostii :)).Cel mai probabil este vreun liliac ratacit. Uite :
http://www.liveleak.com/view?i=6f0_1327098468 poate prinzi sunetul lor, cu toate ca busesc aia si rad. Daca nu buvnita, cucuvea, sau drc stie ce oratanii mai traiesc prin copacii tai. Lasa grijile si somn usor!

Răspuns utilizator avertizat
| rlr09 a răspuns:

Fantome!

| JuneRain explică (pentru rlr09):

Nu vreau asemenea raspunsuri.

| rlr09 a răspuns (pentru JuneRain):

Varcolaci!

| Adiiitza2000 a răspuns:

Sunt sigur ca sunt liliecitongue

| JuneRain explică (pentru Adiiitza2000):

S-ar putea sa ai dreptate

| ileanaparlici1979 a răspuns:

Pot fi pasari, pisici care se bat, poate bate vantul si fosneste copacul, sunt multe obtiuni nu te speria pentru ca nu ai de ce

| OchiiAlbastrii20 a răspuns:

De exemplu pot fii papagali, sau alte pasari.
Asa se aude si la mine. din pomul din fata blocului...
Nu te speria, vara este normal lucrul asta. happy
*Sper ca ti-am fost de ajutor kiss

| Nyan998 a răspuns:

Poate pisici sau pasari.