| anonim_4396 a întrebat:

E urgent!

Acum câteva minute stăteam pe telefon în picioare și dintr-o data simt ceva ciudat în nara stânga, simțeam ceva lichid care curgea și inițial am crezut ca sunt mucisorii dar nu, se simțea prea ciudat adică venea un lichid călduț cu presiune asa ca primul meu instinct a fost sa îmi acopăr nara cu mana și am văzut ca de fapt era sânge.

Mi-a curs aproximativ 25-20 de secunde și m-am dus la baie sa ma spăl. Mie în viata mea, în ăștia 15 ani pe care ii am, nu mi-a curs sânge din nas asa aiurea, fără motiv, mi-a curs doar o singura data acum mai mult timp când m-am lovit, în rest NICIODATĂ. E grav? Din ce motiv mi-ar putea curge sânge din nas fără sa ma lovesc? Repet! Niciodată, dar niciodată, nu mi-a curs sânge din nas în afara de momentul acela în care m-am lovit, acum aproximativ 10 luni.

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

E posibil sa ai un vas de sânge mai sensibil in zona. Nu e nimic de speriat daca ți se întâmplă rar.

| ContDeTest a răspuns:

Stai liniștit, se mai întâmplă, probabil e de la tensiunea un pic cam mare.

| anonim_4396 explică (pentru ContDeTest):

Pur și simplu stăteam, și a început sa îmi curgă sânge din nas. Nu cred ca e de la tensiune mare, deseori nici măcar când ma loveam nu îmi curgea, și îmi curge acum doar stand? Ciudat

| ContDeTest a răspuns (pentru anonim_4396):

Unor elevi le curgea din doar stând la ore.