| blondissima a întrebat:

De ce complicam lucrurile simple si le simplificam pe cele complicate?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, ca să nu ne plictisim.

Pentru că uneori cele complicate sunt prea complicate, iar cele simple - mult prea simple. Plus, pentru că suntem oameni, iar creierul nostru, când ia un lucru, îl întoarce şi pe faţă, şi pe dos, studiindu-l în amănunt din toate perspectivele.

| NoChanceForUs a răspuns:

Am lipsit prea mult de pe tup pentru că văd că NOname are fundă albastră! :O
Vezi? De ce chestia asta simplă a devenit atât de complicată? Universul blondo, universul vrea asta...e mâna Domnului aici, îi place să ne vadă agitându-ne inutil încercând să ne rezolvăm micile drame mărunte.

| NoChanceForUs a răspuns:

N-am dat vina.De agitat ne agităm singuri. Entropia e de vină mama ei, am învățat și eu în februarie ce e aia și mă laud acum...whistling

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu complic deloc lucrurile simple si le simplific pe cele complicate pentru ca imi plac...lucrurile simple happy
E simplu!

| blondissima explică:

@NoChanceForUs, chiar de fiecare data trebuie sa dam vina pe altcineva?

| SENEX a răspuns:

Fugim de adevar

| gabriella_2666 a răspuns:

Pentru ca asa ne place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-ai dracu'!