| Just Shadows a întrebat:

De ce intotdeauna lucrurile care ar trebui sa fie simple, noi le complicam?sad

9 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pentru ca noi suntem OAMENI! Nu exista un om perfect. poate ca exista la aspectul fizic, dar nu exista un om care sa nu fi facut macar o data o greseala. Gresim, apoi regretam (unii), si ne invatam minte sa nu mai facem asta si a doua oara.Stii vorba aia: prima data:da... a doua oara: hai... a treia oara: gata! Dar majoritatea oamenilor nu se invata minte, si mai tarziu cand vor ajunge sa fie mai maturi isi dau seama ca au gresit si le pare rau. O greseala care ai facut-o o data nu prea conteaza, ca doar esti OM! Dar o greseala repetata de mai multe ori este mai importanta! Si sa revenim la intrebarea ta, pentru unii oameni anumite lucruri sunt simple, pentru altii sunt complicate. Dar aceasta intrebare necesita de fiecare om. Unii doresc sa o complice ca sa le arate celorlalti ca pot face si mai greu (adica sa obtina atentie), altii doresc doar sa aiba incredere in ei, adica sa stiu ca pot. Cateodata daca complici un lucru mentii pentru tine ca poti face orice.,, Sa fii om e lucru mare!''

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca asa suntem noi. Uneori mai facem si greseli care apoi le regretam.Asta e.sad Omul din greseli invatawinking

| inna a răspuns:

Pt ca asa suntem noi oamenii, complicati.

mlm
| mlm a răspuns:

Ptr ca asa este omului dat sa dezvolte ideea, dintr-un tantar sa faca sa devina un armasarwinking

| fabiola a răspuns:

Pentr ca asa mai descoperim cate ceva!

| greg a răspuns:

Eu nu le complic.

| viv21 a răspuns:

Pentru ca ti se pare prea simplu si nu dai importanta unui lucru ce se poate complica!

| justi a răspuns:

Ca asa ne place noua sa fim desteptilaughing

| ionutz_9517 a răspuns:

Daca nu ar fi asa...fiata ar fi prea monotonawinking