Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

De ce,,doare "',, sufletul? Sau mai precis sufletul,, doare'?'
Vi s-a intamplat sa simtiti o apasare cand cineva drag (si nu numai ) va dezamagit.Sau cand lucrurile nu au iesit intocmai cum v-ati fi asteptat!
Cum o scoatem la capat?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

E teamă, teama ca vreo actiune legata de acea persoana o sa aiba repercusiuni, teama e grija pentru viata; apoi poate e ciuda ca am investit timp in ceva ce nu merita si acum nu mai avem pentru investit in altceva; cu cat pierdem mai mult timp cu anumite lucruri, cu atat avem mai putin pentru altele, e teama ca din cauza primului n-o sa-l atingem niciodata pe al doilea.

Cum o scoatem la capat? Intelegand ca toti avem interese, ca nu e vina cuiva ca a crezut sau simtit ca nu e bun drumul pe care mergea si a decis sa isi aleaga altul, iar daca tine doar de noi, mai multa atentie si autocunoastere.

60 răspunsuri:
| Adelinutz a răspuns:

Da asta ti se intampla atunci cand nu mai esti sigura nici pe tine insumi :* incearca sa iei o pauza si recastigati increderea!

| Fatamuntilor explică (pentru Adelinutz):

laughingNu-i cea ce crezi tu!
Nu am probleme in dragoste!
Postarea mea se referea la modul general si la problemele de care ne lovim zilnic!

| AlinaGoncerenco a răspuns:

Eu cred ca doare sufletul pentru ca avem curajul sa ne dorim si nu putem avea ceea ce ne dorim...