| LionKiller7 a întrebat:

De ce fetele de multe ori refuză sexul când orgasmul unei femei e de 4 ori mai puternic decât cel al unui bărbat?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Din orgoliu. De asemenea chiar dacă ele simt mai multă plăcere ajung mai greu la ea și de asemenea simt mai puțină nevoie decât noi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Inca mai crezi mitul ala cu " femeile simt mai putin nevoia de sex ca barbatii"?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că e mit. Adică sunt aproape sigur(aproape ăla e pentru că nu sunt femeie).

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Orgolioase ne mai crezilaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Nu le convine partenerulhappy

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

E partial adevarat "mitul", daca il formulam altfel. Bine, nu ca simt mai putin nevoia, dar din cauza societatii majoritatea si-o reprima. Plus, femeile in general au nevoie de mai multa afectiune si daca tot au descoperit ca sexul le-o poate aduce, de ce sa-l mai practice de placere cand il pot transforma in afacere. Pe modelul "iti dau sex, imi dai relatie" laughing Bine, nu e universal valabil. Eu spre exemplu nu gandesc asa (poate a avut un rol si anturajul format in mare parte din baieti/barbati), dar am observat gandirea asta la multe femei din Romania din pacate.

22 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate ca simt atit de puternic tocmai pentru ca ne refuza. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te miros de la distanta ca tu nu esti ala care le poate oferi orgasmul ala de 4 ori mai puternic

| Freya1 a răspuns:

De unde sti tu ca e de 4 ori mai puterni? In fine probabil pentru ca uneori barbati mai mult de o data nu fac pe placul femeilor. Daca barbatu nu alinta si rasfata femeia ...normala ca nu are chef sa intoarca fundu si sa astepte cele 2 min sa treaca

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

Conform studiilor voi aveti orga.sm ai intens ca noi, si mai aveti si capacitatea de-a simti orgasmul in zone multiple, dar spre de deosebire de noi la voi se obtine mai greu, si se pare ca starea emotional joaca un rol important in acest sens.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Da poti sa ai doua tipuri dar nu toate femeile pot sa le aiba pe amandoua.Si da la noi se obtine mai greu daca e mai intens nu stiu dar asa ar fi corect daca noi putem avea maxim doua pe zi si voi 5 6 big grin

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

De fapt noi dupa org.asm trebuie sa ne oprim, dar din ce-am inteles la voi nu e cazul.

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Nu noi nu trebuie asta e avantajul ca mai putem voi nu happy

| SG1995 a răspuns:

Pentru ca femeiile au un libidou mai mic decat barbatii, pe scurt nu se excita asa des ca noi. In plus pofta sexuala este influentata si de ciclul menstrual, desi s-a observat ca si la barbati exista un anumit ciclu in care nivelul de testosteron e mai mare, iar pofta de sex mai puternica, aceasta e la capacitate maxima dimineata, dar scade pe parcursul zile. Diferenta dintre cele doua tipuri de cicluri influenteaza viata sexuala a ambelor sexe.

| Lioana a răspuns:

Pentru ca daca baietii se lauda cand fac sex, pentru fete e o dezonoare. Si nu crede ca le place chiar asa mult. Fetele au nevoie mai mult de dragoste decat de sex. Multe nici nu ajung la faza mentionata de tine.

| Goete a răspuns:

Le ajunge pentru de 4 ori mai mult ca unui barbat :p

| Clorox a răspuns:

1) Cel mai probabil nu esti in stare sa-i dai un or**sm macar
2) Poate chiar nu vrea sa faca sex
3) Poate esti urat
4) Nu stii sa ****

| LionKiller7 explică (pentru Clorox):

Ho,stai.nu vorbeam despre mine.și oricum am abia 14 ani.
însă am văzut problema asta la unii prieteni mai mari.

| Clorox a răspuns (pentru LionKiller7):

Vorbeam in general...

| GoldenZenith a răspuns:

Pt că nu toți bărbații sunt capabili să ofere așa ceva. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt atrase de hahalerul de langa ele.

| BackAgain a răspuns:

Tu ai face sex cu orice fata care se ofera? Avem si noi niste standarde, niste gusturi, nu toate suntem ninfomane. Exista mai multe motive posibile. Poti fi motive precum: tipul e un badaran/nesimtit/etc, atractie fizica nula, chef zero, diverse circumstance (de exemplu, poate imi place de un tip, dar nu as face sex cu el daca e beat). La fel de bine pot fi motive religioase, principii morale, motive emotionale (asa cum sunt fete carora nu le pasa de sentimente cand e vorba de sex, exista si fete care nu vor s-o faca daca e doar un act fizic fara nici un sentiment de iubire) etc. Apoi mai e presiunea sociala: daca o fata face sex cu 10 tipi, automat e c*rva, plus ca sansele unei relatii reale scad. Sa fim sinceri acum, daca e vorba de a avea o relatie, ai avea mai multa incredere intr-o fata care a fost cu 2 baieti sau una care a fost cu 10? Trist pentru noi si probabil si trist pentru orgoliul barbatilor, "mitul" ca femeile ajung mai greu la orga*m e adevarat si tocmai din cauza asta de multe ori nu ajung acolo. Esti putin dezamagit cand partenerul termina, dar tu ramai cu ochii in soare. Mai sunt si alte motive, astea sunt doar cele care imi vin in minte in momentul de fata.

P.S. Intrebarea e la categoria gresita, deci trebuie sa cenzurez anumite cuvinte ca sa pot comenta. Totusi, e asa o filosofie aceasta intrebare? laughing Inteleg ca suntem complicate, dar chiar asa?

| Raluca199427 a răspuns:

Pentru ca nu doar orgasmul conteaza cand faci sex.