| anonim_4396 a întrebat:

De ce la aeroporturi iti confisca o sticla care e mai mare de n mililitri? Ca sa nu cumva sa fie o bomba in ea, corect? Dar ce fac ei cu sticla? O pun intr-o cutie, alaturi de alte lucruri confiscate fix in mijlocul aeroportului.
Deci daca in eventualitatea situatiei in care acolo chiar e bomba, aceea nu va exploda in avion, ci in aeroport! GENIUS!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasati avioanele sa faca ce vor.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

SIguranta in avion, sant riscuri ca acel lichid sa fie utilizat in scopuri rele pentru a face rau tripulatiei de aceea pun restrictii, doar stewardesele pot vinde apa si alte lichide. Nici in bidonul de apa nu au incredere si nu te lasa sa il iei cu tine

| sierra1 a răspuns:

Două intr-una - intrebare și răspuns

| relian a răspuns:

Nu iti ia nimeni sticla ca acolo ar fi ceva explozibil laughing stai tu linistit,aia cunosc ce se afla in fiecare sticluta.Ti se iau acele chestii sai protezeje pe cei care vand in aeroport,laughing Ai auzit tu de o bomba pusa intr'o sticla? Iara sticla ta este transparenta se vede ce este in ea. Apoi daca vrei sa explodeze in aeroport nici nu e nevoie sa ajungi tu la cei care o sa tio ia laughing o arunci tu catre aia acolo,asta daca esti dus de acasa laughing
Ca idee,nu ai voie cu creme,de nici un fel,dar poti cumpara creme dupa ce intri laughing poti cumpara alcool de care doresti,tingari etc.
Ai voie cu tuburi f mici gen travel stiu si eu pasta de dinti,chestii de genul asta.
Nu te lasa cu apa, dar dupa ce treci de ei poti cumpara apa cata doresti si sa o iei cu tine in avion laughing deci tpotu se rezuma, sa mai faca si altii ceva bani, aia care au magazine in aeroport platesc bani buni, asa ca obligatia aeroportului este sa nu lase oamenii inauntru cu nimic, tocmai pentru a cumpara de la ei.

| Hammurabi a răspuns:

Stai liniștit că le verifică, le analizează și trag și concluziile înainte ca tu să apuci să treci de verificare.
Dacă ai avut în sticluță cocaină lichidă?
Crezi că ți-o confiscă și tu poți să pleci bine mersi mai departe? laughing))