| Yng a întrebat:

De ce legea a interzis comercializarea paketelor de tigari care au sub 20 de tigari? De ce tocmai 20? Funda big grin

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Crezi tu că-s interzise.
În Germania se vând pachete de Marlboro cu 17 ţigări.
Săptămâna trecută am remarcat cu surprindere că încă există pe piaţă două mărci pe care credeam că nu le mai cumpără nimeni: Smar şi LD, ambele se fabrică doar în pachete de câte 18 ţigări.
Aşa că... nu ştiu la care lege te referi tu.
P.S.: Ce legătură are asta cu ştiinţa sau cu filozofia?

| Flav a răspuns:

Si daca interzicea sub 18, intrebarea era de ce tocmai 18. Si daca interzicea sub 16, intrebari de ce tocmai 16. Filosofii de astea de piata, fac si eu dupa cateva beri.

| RaZ4Ing a răspuns (pentru Flav):

Esti cam prost happy si inainte si dupa cateva beri

| MMihai a răspuns:

Când ai auzit de așa ceva, că nu știam.
Majoritatea pachetelor de țigări, au câte 20 de țigări în pachet.
Se vindeau și cutii din tablă pline cu țigări sau cutii din carton pline cu țigări, dar erau mari și nu puteai să umbli cu așa ceva în buzunar. Dacă pachetul de țigări ar avea 80 -100 de țigări, ar fi puțin cam mare. Dacă ar avea 5 țigări ar irosi aiurea ambalaj.

| ΔH a răspuns:

Pentru ca spera ca pana la 20 ani poate invatati sa scrieti romaneste.

| RaZ4Ing a răspuns (pentru ΔH):

Invata sa raspunzi la ce te intereseaza copaculewinking

| apples a răspuns:

Ask philosoraptor.

| maryus_4646 a răspuns:

Casa nu moara omeni mai repede

| RaZ4Ing a răspuns (pentru maryus_4646):

Inteligent esti marius cu Y!