| anonim_4396 a întrebat:

Este sexul intre minori interzis?
Tiganii care se casatoresc la 14 ani si fac copii, de ce nu le face legea nimic?

Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Femeia se poate casatorii de la 16 ani cu acordul parintilor.
A fost o discutie pe tema asta acum ceva vreme. Dar ei au explicat poliției că așa e tradiția. Si au cazut de acord ca de fapt, doar se logodesc si traiesc separat până la varsta de 16, resperctiv 18 pentru băieți.
Acum, ce face omul in casă, nu se poate demonstra.
Iar chestia cu maritatul minorelor nu e doar la tigani. Si la români se aplica înainte. Nu foarte demult.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Lega nu specifică nimic despre asta, dar moral e cam... interzis.
La țigani așa li tradiția, de asta nu le face nimic și plus de asta vezi doamne îs minorități etnice și să nu se simtă discriminați(deși de ar fi după mine i-aș arde pe rug nu le-aș da drepturi da est e altă treabă) se mai trece cu vederea în stil românesc.Succes

| DjNick112 a răspuns:

Baietas, am impresia ca tu nu ai inteles nimic, tocmai tu ai spus "Tiganii care se casatoresc la 14 ani si fac copii, de ce nu le face legea nimic? " pai daca sunt casatoriti, ce sa-i faca legea? Casatoreste-te si tu chiar daca esti minor, fa cat sex vrei si apoi mai vezi daca are cineva treaba cu tine